TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk Edebiyatının Usta Yazarlarından Yalvaç URAL Çocuklarımızla Biraraya Geldi

Çocuk Edebiyatının  Usta Yazarlarından Yalvaç URAL Çocuklarımızla Biraraya Geldi

Çocuk Edebiyatının usta yazarlarından Yalvaç URAL dün ve bugün olmak üzere kitabini okuyan toplam 400 öğrencimiz ile "Okur-Yazar Buluşmaları"  kapsamında Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulu ve Gazi Osmanpaşa Lisesi Konferans Salonunda  bir araya geldi. 

            "Yalvaç URAL aramızdaydı. Çocukları çok iyi tanıdığı önce gözlerinden belliydi sonra sözcüklerinden. Abur cuburun fazlasına karşı. Cipslerden şikayetçi. Haklı da. Öğrencilerimiz tüm cips markalarını tek tek saydı. Cipslerin sözcükleri söyleme yetisini körelttiğini belirtiyor Yalvaç URAL. Cipsi çok yiyen öğrencileri toplayıp tekerleme oynatarak bunu kanıtlıyor. Savaş oyunlarını oynayan öğrencileri çağırıyor yanına. Gelenlerin hepsi farklı oyun adları söylüyor. Bu oyunların bir ortak yönleri de hepsinin Türkleri bir şekilde düşman olarak gösterip öldürtmesi. Şaşırıyoruz dinlerken tabi. Oyunlarda kendi kahramanlarımızı öldüren çocuklarımız. Strateji oyunlarına teşvik etti bizimkileri. Bilinçlendi öğrencilerimiz. Türkçe dersi de vardı. Ak yapım eki yer yapar dedi URAL."Sulak,durak...solak, sağ-ak sağlak değil dedi.  Okur, kitap okuyan kişi, okuyucu türkücü dedi. Türkçe dersini bitirip kitapları imzalamaya geçti.  Zihinlerimize fiyakalı bir imza attıktan sonra tabi."

03-11-201703-11-201703-11-201703-11-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.