TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk Kitapları Yazarı Nurattin İĞCİ Yağmurlu Köyü İlkokulu/Ortaokulu ve Semerci Köyü İlkokulu Öğrencilerimizle Buluştu

Çocuk Kitapları Yazarı Nurattin İĞCİ Yağmurlu Köyü  İlkokulu/Ortaokulu ve  Semerci Köyü İlkokulu Öğrencilerimizle Buluştu

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi  ve İlimizde düzenlenen Kitap fuarı kapsamında, Yağmurlu İlkokulu / Ortaokulu ve Semerci Köyü İlkokulu  öğrencileri ile çocuk kitapları yazarı Nurettin İĞCİ biraraya geldi. 

Okullarımızın çok amaçlı salonunda yapılan söyleşide öğrencilerimiz ilk defa bir yazarla tanışmanın heyecanını ve sevincini yaşadılar. Daha önce yazarın birçok kitabını okuyan öğrenciler, Nurettin İĞCİ’ye bu kitaplarla ilgili sorularını yönelttiler. Öğrencilerimizin, kitaplarınız arasında en çok hangi kitabı seviyorsunuz  sorusuna yazar, kitaplarının çocukları gibi olduğunu hiçbirini birbirinden ayırt etmediğini ama yinede Bıcırık serilerinin yerinin biraz daha farklı olduğunu söyledi. Yine öğrencilerden "Yazdığınız kitaplardan değiştirme şansınız olsa hangisini değiştirirsiniz?" sorusuna yazar, çok güzel bir soru olduğunu, hiç bu konuyu düşünmediğini, tüm kitaplarının aynı öneme sahip olduğunu, böyle bir değişiklik yapmayacağını söyledi.

Usta yazar Nurettin İĞCİ kendisinin yazmaya nasıl başladığını ve ailesinde yazar olup olmadığı sorusuna ise, ailesinde yazar olmadığını kendisinin ilk önce şiir yazmaya başladığını, herkesin özellikle öğretmenlerinin kendisini yazması konusunda teşvik ettiğini söyledi. 

Usta yazar Nurettin İĞCİ, söyleşi programının ardından okul kütüphanesini gezerek kitaplarını imzaladı ve öğrencilerimizle fotoğraf çektirdi.   

 

03-11-201703-11-201703-11-201703-11-201703-11-201703-11-201703-11-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.