TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇÖLYAK HASTASI ÖĞRECİLERİMİZE GLUTENSİZ GIDA DESTEĞİ VERİYORUZ

Valiliğimiz koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Tokat Gaziosmanpaşa Üniveritesi Tıp Fakültesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle devam eden Eğitimde Sağlık Hareketi kapsamında çölyak hastası öğrencilerimize glutensiz gıda desteği veriliyor.
ÇÖLYAK HASTASI ÖĞRECİLERİMİZE GLUTENSİZ GIDA DESTEĞİ VERİYORUZ

Valimiz Sayın. Dr. Ozan Balcı VE İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Murat Ağar, Eğitimde Sağlık Hareketi kapsamında Tokat genelinde tespit edilen 50 çölyak hastası öğrencimizin glutensiz beslenmelerine destek amacıyla Tokat Kültür, Sanat ve Eğitim Vakfı aracılığı ile hazırlanan glutensiz gıda kolilerinin dağıtım programına katıldı.

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı programda yaptığı konuşmada; "Tokat'ta hepimiz bir aileyiz. Çocuklarımızı seviyoruz. Çölyak hastası olan çocuklarımızın ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştırmak istiyoruz. Çocuklarımızın ve ailelerinin yalnız olmadıklarını, devlet olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Valiliğimiz koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle devam eden Eğitimde Sağlık Hareketi kapsamında hayata geçirdiğimiz bir çok projemiz Türkiye'ye örnek oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Programda öğrencilerimize ve ailelerine içerisinde glutensiz gıdaların yer aldığı koliler teslim edildi.

Tokat Öğretmenevinde bulunan satış ofisinde glutensiz ürünlerin satışına başlandı. 

17-02-202217-02-202217-02-202217-02-2022

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.