TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Normalleşme Sürecine İlişkin Detayları Açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme sürecine ilişkin detayları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, normal hayata dönüşün kademe kademe başlatılacağını belirterek, bir normalleşme planının hazırlandığını bildirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Normalleşme Sürecine İlişkin Detayları Açıkladı.

65 yaş üstüne ilk etapta sokağa çıkma sınırlandırılması günlerinin birinde 4 saat süreyle dışarı çıkabilme imkanı getirildi. 15-20 yaş grubu, 15 Mayıs Cuma günü 11-15 saatleri arasında dışarı çıkabilecek.

9-10 Mayıs'ta da sokağa çıkma sınırlaması uygulaması devam edecek o Şehirler arası giriş-çıkış sınırlandırması ilk etapta Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla'da sona erdirildi.

 

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 20 Haziran'da yapılacak.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 27-28 Haziran'da yapılacak.


Kurallara uyulması şartıyla AVM'Ier 11 Mayıs'tan itibaren hizmet vermeye başlayacak.

İstanbul, Ankara ve İzmir'deki ticari taksiler için tek-çift plaka uygulaması, 5 Mayıs itibarıyla sona erdirildi.

Önlemlere uyulması şartıyla berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmeler 11 Mayıs'ta faaliyete geçebilecek.

Askerlik terhis işlemleri 31 Mayıs'ta başlayacak, Celp işlemleri 5 Haziran'da, bedelli askerlik işlemleri 20 Haziran'da yeniden başlayacak.

 "Dünyanın tamamıyla birlikte ülkemizi de etkileyen Kovid-19 salgınında önemli bir dönüm noktasına gelmiş bulunuyoruz."

"Normal hayata dönüşü kademe kademe başlatacağız"

"Sınırlandırmaların kademeli şekilde esnetilmesi ile ilgili düzenlemeleri genel olarak mayıs, haziran ve temmuz aylarına yayarak yapıyoruz"

"Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına yapılan bağışlar 1 milyar 910 milyon lirayı buldu"

"Türkiye hamdolsun devleti ve milletiyle (Kovid-19'a karşı) örnek bir mücadele ortaya koymuştur"

"Yeni hasta sayımız artık 1000'li rakamlarla ifade edilir hale geldi. Yoğun bakım ve solunum cihazına bağlı hasta sayısı sürekli azalıyor. Buna karşılık iyileşen hasta sayısı katlanarak artıyor"

"Hastalığın tespiti ve tedavisi konusunda kendi özgün modellerimizi geliştirip uygulamaya geçirdik. Bu sayede hem ölüm oranımızı çok aşağıda tuttuk, hem de hastalığın yayılma hızının önünü hızlı şekilde kestik"

"Toprak Mahsulleri Ofisimizin sert ekmeklik buğday alım fiyatını ton başına 1.350 liradan 1.650 liraya yükseltiyoruz" "Çiftçilerimize, hububatta ton başına 230 lira prim ve destek ödemesi yapıyoruz" "Ton başına bakliyat alım fiyatlarını da kırmızı mercimekte 3 bin 500 lira, yeşil mercimekte 3 bin 200 lira, nohutta 3 bin 350 lira olarak belirledik"

"İlaç ve aş geliştirme çalışmalarını, uluslararası toplumla işbirliği halinde sürdürüyoruz."

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.