TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURBAŞKANIMIZ SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN; "TOKAT'TA EĞİTİMDE ÇEŞİTLİ İLÇELERİMİZDE ANAOKULDAN, İLKOKULA ORTAOKULDAN LİSEYE VE PANSİYONA KADAR 25 AYRI YATIRIMI HİZMETE AÇIYORUZ"

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Bakanlarımız ve Milletvekilimizin teşrifleriyle Tokat Havalimanı açılışı gerçekleştirildi.
CUMHURBAŞKANIMIZ SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN;

 

Açılış programında konuşan Bakanımız Sayın Mahmut Özer; "Çok değerli hemşehrilerimiz aziz Tokatlılar, çevre illerimizden gelen değerli vatandaşlarımız milletvekillerimiz, Tokat Havaalanı açılış törenine hepiniz hoş geldiniz. Bugün Tokat'ta bulunmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum. Tokat, tarihi bir gün yaşıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle bugün Tokat havaalanını açıyoruz. Bizler de Tokat havaalanına kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ben bu vesile ile Sayın Cumhurbaşkanımıza ve kıymetli mesai arkadaşım Sayın Ulaştırma Bakanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Havalimanının Tokat'a hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum." dedi.

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Tokat'a yapılan eğitim yatırımlarından da bahsederek; "Çok değerli Tokatlılar; Eğitimde son 19 yılda tarihi, devrimsel bir dönem yaşadı Türkiye. 81 ilde 922 ilçede okul öncesinden ortaöğretime, ortaöğretimden yükseköğretime kadar tüm kademelerde vatandaşlarımızın eğitime ulaşmalarını kolaylaştırmak için ne gerekiyorsa yapıldı. Okul öncesinde 5 yaştaki okullaşma oranları 2002 yılında yüzde 14'lerdeyken bugün yüzde 90'lar seviyesine geldi. Ortaöğretimdeki okullaşma oranları da benzer şekilde. Ben eğitimdeki bu dönüşümün mimarı ve lideri olan Sayın Cumhurbaşkanımıza Bakanlığımız ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Tokat eğitim yatırımlarından da nasibini aldı. Şu ana kadar anaokulundan ilkokuluna, ortaokulundan lisesine, halk eğitim merkezinden kültür merkezine kadar tam 150 tane okulu Tokat'ımıza kazandırdık. İnşallah bu okullarımızı hizmete aldığımız zaman Tokat'ın hiçbir eksiği kalmayacak. Eğitim alanında Tokat'a ayırdığımız eğitim bütçesi İstanbul ve İzmir'den sonra en büyük 3'üncü bütçe. Yapacağımız tüm okulların Tokat'a hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah biz de tüm paydaşlarımızla eğitimden sağlığa, ulaştırmadan altyapıya ve tarıma kadar hızlı bir şekilde Tokat'ın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden gelen tüm çabayı seferber edeceğiz. Öğretmen atamalarımıza da devam edeceğiz. Bizim amacımız eğitimde kaliteyi sağlamak ve sürdürmek. Siz değerli hemşehrilerime de bu süreçteki katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Tokat'a yaptığımız ve yapacağımız tüm eğitim yatırımlarının ve Yeni Tokat Havalimanının şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum." dedi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan açılış töreninde yaptığı konuşmasında eğitim yatırımlarına da değinerek şunları söyledi; "Eğitimde çeşitli ilçelerimizde anaokuldan, ilkokula ortaokuldan liseye ve pansiyona kadar 25 ayrı yatırımı resmen hizmete açıyoruz. Üniversitelerin çeşitli fakülte ve yüksekokul binalarıyla güneş enerjisi santralini de resmen bugün hizmete sunuyoruz."

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ayrıca; "Yeni Tokat Havalimanı'nı şehrimizin gelecekteki hedeflerinin bir sembolü olarak görüyoruz. Yatırım bedeli 1 milyar 200 milyon TL. 2 milyon yolcu kapasitesi var yıllık. Teknik donanımlarıyla inşallah şehrimizin çok uzun yıllar havayolu ihtiyacını karşılayacak." ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Tokat Havalimanının açılışı gerçekleştirildi.

 

25-03-202225-03-202225-03-202225-03-2022

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.