TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Cumhuriyet İlkokulu´nda Babalara Belge Dağıtım Töreni Yapıldı”

“Cumhuriyet İlkokulu´nda Babalara Belge Dağıtım Töreni Yapıldı”

           Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Baba Destek Programı (BADEP” projesi kapsamında Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen kurs 22 Ocak 2015 tarihinde tamamlanarak belge töreni düzenlendi.

Okul Müdürü M.Mesrur YÜCEL belge töreninde yaptığı konuşmada; “Baba Destek Programı (BADEP” projesi kapsamında okulumuzda kurs gören ve belge almaya hak kazanan bütün babalar adına kendilerini hiçbir konuda yalnız bırakmayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’ ya kurum çalışanları ve kursiyer babalar adına teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI;  okul Yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve özellikle bu kursa katılan babaları yürekten kutluyorum. Çünkü ailede baba desteği olmazsa olmaz diyoruz.

Eğitim alan annelerin taleplerinden ve babaların çocukların gelişimindeki öneminden yola çıkılarak geliştirilen “ Baba Destek Programı (BADEP)” ile babaların da aile içinde çocuklarının gelişimine katkı konusunda farkındalık oluşturabileceği, projenin çıkış hedefleri arasındadır. Rol model olmanın çocuğun erdemine yardımcı olacağı,  demokratik davranışların gelişmesini, babaların çocuklarıyla daha çok vakit geçirmesini, sağlıklı bir iletişim kurabilmesini, çocukların ihtiyaçları konusunda bilgilenmesini, şiddet içeren davranışlarını değiştirmesini hedefleyen bir projedir şeklinde konuştu.

Proje kapsamında işlenen konular sırasıyla;

“Babanın Çocuğun Gelişiminde Rolü, Aile Tutumları, Çocuğu Dinleme ve Anlatma, Olumlu Davranış Geliştirme, Çocuğun Bilişsel, Sosyal, Duygusal, Fiziksel ve Cinsel Gelişimi, Okul, Arkadaşlar ve Baba, Çocukla Zaman Geçirmek ve Oyun, Yaşam Zorlukları ve Baba, Çocuğun Sorumluluk Kazanması ve Cinsel Sağlık” başlıklarından oluşmaktadır.

            Programın sonunda kursiyerlere İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI tarafından katılım belgeleri verildi.

CUM.CUM.CUM.CUM.CUM.CUM.

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.