TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerlerimizle Buluşma Gezisi Düzenlendi

Değerlerimizle Buluşma Gezisi Düzenlendi

          Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “TEK YÜREK PROJESİ” kapsamında geleceğimizin sahibi öğrencilerimizin Çanakkale ve İstiklal Harbine sahip çıkıldığı gibi 15 Temmuz direnişine sahip çıkmalarını sağlamak, öğrencilerimizin bu konudaki duygu ve fikirlerini paylaşmalarına ortam hazırlamak, böylece milli manevi değerlerine bağlı, tarih ve kimlik bilinci yüksek, özgür düşünebilen, karşılıklı hoşgörü içerisinde yaşayan bir toplum inşasına katkıda bulunabilmek amacı ile “Öğrenci Gözü ile 15 Temmuz” Yarışmaları düzenlenmişti. Ödül olarak ise projenin ruhuna uygun düşecek şekilde, milli manevi değerlerimizin sembolleştiği yerleri kapsayan Ankara-Niğde gezisi belirlenmişti.

            Bu kapsamda 7 farklı kategoride düzenlenen yarışmada her kategorinin ilk 3 derecesine sahip öğrencilerimiz ve velilerinden oluşan 45 kişilik grup  2 günlük Ankara Niğde gezisine katıldılar. 

            Gezinin ilk gününde Ankara´da sırasıyla Anıtkabir, Gazi Meclisimiz (TBMM) ve ilk meclisi ziyaret eden katılımcılar sonrasında Hacı Bayram-ı Veli Türbesi ile Mehmet Akif Ersoy´un kabrinin de bulunduğu Tacettin Dergâhı´nı ziyaret ettiler. 

 

             Gezinin 2. gününe ise 15 Temmuz´da gösterdiği kahramanlık ile şanlı direnişin sembolleşen ismi, Ömer Halisdemir´in kabrini ziyaret ederek başladılar. Öğrenci ve velilerimizin duygu dolu anlar yaşadıkları ziyarette hep birlikte İstiklal Marşımız okundu ve şehidimiz ile merhum annesine dualar edildi. Kabir ziyaretinin ardından Kapadokya Bölgesini gezen kafile günün ardından Tokat´a dönüş yaptı.

 

11-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.