TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Derik ile Tokat Tek Yürek Oldu

Derik ile Tokat Tek Yürek Oldu

           "Kimileri vardır ki 70 yıllık ömrüne sığdıramaz hiçbir güzellik; kimileri de tıpkı Muhammed Fatih SAFİTÜRK gibi kısacık ömrüne dünyaları sığdırır. Sadece bir anne-baba, bir eş değil, bir ilçe ağlar; ilçenin bütün çocukları, anaları yaş döker ardından. Bütün ülkeye yayılır acısı. Silinmez harflerle kazınır yüreklere, Muhammed Fatih SAFİTÜRK adı."

            Müdürlüğümüzün yürütmekte olduğu Tek Yürek Projesi kapsamında, öğrencilerimize aziz şehidimizin örnek şahsiyeti ve hayatını anlatmak, onu daha yakından tanımalarını ve bir rol model olarak görebilmelerini sağlamak adına,  Nisan ayı içerisinde “Fedakârlıkta Zirve İnsanlar” teması ile  Muhammed Fatih SAFİTÜRK´ün anıldığı söyleşiler gerçekleştirilmişti. Bu etkinlikler vesilesi ile şu an görevde bulunan ve Fatih SAFİTÜRK´ün şehadeti üzerine bölgeye gönüllü olarak giden Kaymakam Hakan KAFKAS ilimiz öğrencilerini Derik´e davet ettiler. Bu nazik davet üzerine Müdürlüğümüz Maarif Müfettişi Vahdettin OĞUZ, Proje Koordinatörü Rukiye YİĞİT SARGUT ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Hüseyin KODAL, beraberlerinde bir grup öğrenci ile Mardin Derik ziyareti gerçekleştirdiler. 

      Aziz şehidimiz adına yaptırılan ve ilçenin ilk çocuk parkı olma özelliğine sahip "Şehit Kaymakam Muhammed Fatih SAFİTÜRK Parkı Açılışı" ve yine şehidimizin hayali olan "1. Derik Çocuk Şenliği" etkinliklerine katılan öğrencilerimiz, Sayın Hakan KAFKAS´ı da yakından tanıma şansı elde ettiler ve makamında ziyaret ettiler. Muhammed Fatih SAFİTÜRK´ün şehit edildiği mekânı gören, oradaki idarecilerimizin,  öğretmenlerimizin ve bilhassa güvenlik güçlerimizin onurlu duruşları ile göstermiş oldukları fedakârlıklardan çok etkilenen öğrencilerimiz, Derikli öğrenci kardeşleri ile de tanışıp kaynaşma şansı buldular.

 

            Projemizin ana amacı olan milli manevi değerlerine bağlı, tarih ve kimlik bilinci yüksek, nesiller yetiştirmek idealimize ulaşma noktasında çok önemli bir yere sahip olan bu  ziyareti gerçekleştirmemize vesile olan, aynı zamanda bizleri mahçup edecek bir misafirperverlik ile ağırlayan  Derik Kaymakamı Sayın Hakan KAFKAS beyefendiye ve bilhassa bizlere  bu ziyareti gerçekleştirebilme imkânı sağlayan  Valimiz Sayın Cevdet CAN´a sonsuz teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz.

 

11-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.