TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DERS ZİLİ ÇALDI , YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI UZAKTAN BAŞLADI.

2020-2021 eğitim-öğretim yılı koronavirüsü salgını nedeniyle uzaktan başladı. Tokat Fevzi Çakmak Ortaokulu'nda 2020-2021 eğitim öğretim yılı açılışı temsili olarak gerçekleştirildi. Tokat İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımızın , idarecilerimizin ve Öğretmenlerimizin katıldığı açılış töreninde İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ilk ders zili çaldı
DERS ZİLİ ÇALDI , YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI UZAKTAN BAŞLADI.

Tokat Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Abdullah Taştan ders zilinin çalmasının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Sevgili öğrencilerimiz ve kıymetli velilerimiz yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun. Malum yaşanan pandemi sürecinden dolayı geçen yıllarda görmediğimiz bir takım yeni kurallara uymak zorunda olduğumuz bir sürece başlıyoruz. Bu eğitim öğretim sürecinde değerli velilerimizden ve öğrencilerimizden birkaç istirhamımız olacaktır. Öncelikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak mevcut hastalığın yayılmasını engelleme yönünde çalışmalar yapmamız gerekiyor. Aksi takdirde öğrencilerimiz için, hepimiz için bu süreç sıkıntılı olacaktır. Yeni eğitim öğretim yılımız 21 Eylül itibari ile başlayacaktır. 21 Eylül'e kadar geçen süreçte öğrencilerimizin gerek EBA üzerinden gerekse EBA Destek Noktaları üzerinden uzaktan eğitimlerini almalarını özellikle rica ediyoruz. Bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymak şartıyla yeni eğitim öğretim yılımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz"


"BİZ ÖĞRENCİLERİMİZİ ÖZLEDİK"

Fevzi Çakmak Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Cabir Onay ise; " İlk ders zilimiz çaldı. Yeni eğitim öğretim sezonu öğrencilerimiz, velililerimiz ve biz öğretmenlere hayırlar getirsin diyorum. Uzaktan eğitim süreci mart ayından beri devam ettiğimiz bir süreç. Doğrusu bu süreçte öğrendiğimiz öğretim teknik ve yöntemleri, yeni materyaller kullanma ve online eğitim süreci bize ve öğrencilere bir katkı sağladı. Yalnız biz öğrencilerimizi özledik. Yüz yüze eğitimi ısrarla bekliyoruz. Bu anlamda herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz. Velilerimiz bu anlamda müsterih olsunlar. Uzaktan eğitim sürecine de en güzel şekilde hazırlandık. Öğrencilerimizi hasretle bekliyoruz" dedi.


"HASRETLE ÖĞRENCİLERİMİZİ BEKLİYORUZ"

Fevzi Çakmak Ortaokulu Matematik Öğretmeni Mine Koylu da süreçle ilgili şunları aktardı; "Bugün buruk bir şekilde yeni eğitim öğretim yılımızın açılışını yaptık. Öğrencilerimiz yok. Onların yerine sıraya girdik, İstiklal Marşımızı okuduk. İlk ders zilimizle beraber içeri girdik. Biz her türlü hazırlığımızı yaptık. Öğrencilerimizi heyecanla ve özlemle bekliyoruz. Umarım her şey normale döner ve okulumuz güzel bir şekilde açılır"
Yapılan tören sonrasında öğretmenler ve idareciler yeni eğitim öğretim yılını değerlendirmek üzere toplantıya geçti.

31-08-202031-08-202031-08-202031-08-2020

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.