TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ders Zili Çaldı

Yeşilbağ Ortaokulunda yapılan törende Vali Cevdet Can öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Okulun bahçesinde düzenlenen törene Vali Cevdet Can’ın yanı sıra Tokat Milletvekili Coşkun Çakır, Belediye Başkan Vekili Altan ÇELİK, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, eğitimciler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Ders Zili Çaldı

 

Yeşilbağ Ortaokulunda yapılan törende Vali Cevdet Can öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Okulun bahçesinde düzenlenen törene Vali Cevdet Can’ın yanı sıra Tokat Milletvekili Coşkun Çakır, Belediye Başkan Vekili Altan ÇELİK, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, eğitimciler, öğrenciler ve veliler katıldı.

       Törenin açılış konuşmasını Okul Müdürü Ahmet Özdemir yaptı. Daha sonra konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı Tokat’ta eğitim alanında yapılan çalışmaları değerlendirdi.

       Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı,  bu sene daha iyi bir eğitim öğretim yılına başlandığını ifade etti. Yazıcı,  “ İlkokul ve ortaokullarımızda teknoloji sınıflarımızı, akıllı tahtalarla donattığımız yeni dersliklerimizi hizmete açıyoruz. Bu sene ilkokul ve ortaokullarımız da akıllı tahtayla tanışıyor. Çocuklarımıza çok yönlü destekleyici kurslarımıza başlıyoruz. Bu sene okullarımız sosyal tesisleri, donatıları,  spor imkanları ile çok daha yoğun olacak. Bu sene hep birlikte okul kantinlerimiz daha nitelikli bir eğitim öğretim yılına başlayacaklar. Öğretmenlerimiz için hep birlikte destekleyici kurslarımız ile onların özlük haklarında iyileştirmeler ile başlayacağız. Eğitim-öğretim çalışmalarımız ilimizde taşımalı eğitimde il genelinde sorunsuz olarak planlandı. Bütün köy, beldelerimizden tüm öğrencilerimizi taşıyarak başlayacağız. İlimiz genelinde 5 bin 816 derslikte 111 bin öğretmenimizle hizmet vermeye devam edeceğiz. Öğretmen kadromuz sürekli yeniliyor ve artıyor. 6 bin 886 tane öğretmen kadromuz var. İl genelindeki doluluk oranımız yüzde 88-90 bandında. Kadrolu öğretmen sayımız her geçen gün artıyor. Bu da ilimiz ve ülkemiz için ciddi bir kazanç” dedi.

 

         Tokat Milletvekili Coşkun Çakır ise konuşmasında yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, kazasız, belasız, huzur ve mutluluk içinde bir eğitim-öğretim yılı diledi.  Çakır, eğitimin önemine değinerek “Eğitime önem verirsek ileri, gelişmiş bir topluma sahip olabiliriz. Olmadığı takdirde hiçbir şansımız yok” diye konuştu.

         Vali Cevdet Can ise konuşmasında çocukların cıvıltı seslerinin en önemli güzellik olduğunu söyledi. Geçen yıl eğitim ve öğretim haftası açılışında bir ülkenin geleceğinin çocuklar olduğunu ve artık protokol konuşmaları yapılırken hiçbir öğrencinin ayakta kalmayacağını, büyükler oturuyorsa, çocukların da oturacağını söylediğini hatırlatarak, bu yıl bu ortamı hazırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı başta olmak üzere tüm eğitimcilere teşekkür etti.

          Kendisinin bugün çocuklarla birlikte konuşacağını ifade eden Vali Cevdet Can, söylediği sözleri öğrencilere tekrarlattı. Vali Cevdet Can’ın “Bu imkanları bizlere hazırlayan anne, baba, öğretmen ve devletimize teşekkür edelim. Kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı, seviyoruz. Birbirimizi çok özledik. 4 ay tatil yaptık çok dinlendik. Bundan sonra çok çalışacağız. Anne-babamızı, okulumuzu, öğretmenlerimizi seviyoruz. Ülkemizi ve bayrağımızı daha çok seviyoruz. Ülkemizin geleceği için daha çok çalışacağız. Çünkü biz geleceğiz” sözlerini okulun bahçesinde bulunan tüm öğrenciler hep bir ağızdan tekrarladılar.

          İl olarak eğitimdeki rakamların çok güzel olduğunu belirten Vali Cevdet Can,  “Ben milli eğitim camiamıza teşekkür ediyorum. Projeler arasında ilimiz potansiyeline göre çok üst sıralarda. İlk beşte. Ben emek verenlere teşekkür ediyor, devamını diliyorum. İstiyoruz ki her çocuğumuz bir spor dalı ile ve bir enstrümanla meşgul olsun. Bu yıl bu çalışmayı uygulayacağız. Bunu niçin istiyoruz. Öğrencilerimizi lüzumsuz ilgilerden kurtarmak için istiyoruz. Sanal dünya var biliyorsunuz. Onunla meşgul olurken diğer konuları ihmal etmeyeceğiz. Mutlaka kitap okuyacağız” dedi.

       Vali Cevdet Can, “Kütüphaneye gideceğiz, kitapları okuyacağız, ansiklopedilerle beraber olacağız” sözlerini de yine öğrencilere tekrarlattı.  

       Artık hiçbir şeyin 10 yıl öncesi gibi olmadığını kaydeden Vali Cevdet Can, “ Her şey gelişti, teknoloji gelişti, öğretmen sayımız arttı.  Artık işimiz eğitimi işin merkezine koyup, bir an önce alacağımız mesafelerimizi daha da kısaltmak” şeklinde konuştu.

         Konuşmaların ardından okulun en üst sınıf öğrencileri, okulun yeni başlayan öğrencilerine çiçek vererek “hoş geldiniz” dedi.

          Öğrencilerin ellerinde balonlarla şenlendirdiği açılış töreninde Vali Cevdet Can ve   beraberindeki protokol mensupları öğrencilere Türk Bayrağı hediye ettiler. Daha sonra sınıfları ziyaret eden Vali Cevdet Can ve beraberindekiler öğrencilere kitaplarını takdim etti.

 

ii

 

iiiiiiiiiiiiiiiiiii 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.