TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Öğretimi Genişletilmiş Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

Tokat Merkez ve İlçelerimizdeki İmam Hatip Ortaokulu, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve bünyesinde İmam Hatip Lisesi Programı uygulayan Çok Programlı Lise Müdürleri ikinci toplantısını 17.12.2014 Çarşamba günü saat 09.30’da ortak gündemle Tokat İmam Hatip Lisesinde yaptı.
Din Öğretimi Genişletilmiş Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

 

Tokat Merkez ve İlçelerimizdeki İmam Hatip Ortaokulu, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve bünyesinde İmam Hatip Lisesi Programı uygulayan Çok Programlı Lise Müdürleri ikinci toplantısını 17.12.2014 Çarşamba günü saat 09.30’da ortak gündemle Tokat İmam Hatip Lisesi´nde yaptı.

Toplantıda:

·         Öğrenci devam-devamsızlık durumları ve sürekli devamsız öğrencilerin tespiti ve önleyici çalışmaların uygulanması.

·         Taşımalı öğrenci durumları.

·         Öğrenci velilerinin duyarlılıklarını artırmaya yönelik paydaşlarımızla birlikte yapılacak çalışmalar.

·         İmam Hatip Ortaokulu ve liselerinde yapılan örnek sosyal kültürel faaliyetler ile örnek tema ve projelerin paylaşımı.

·         İmam Hatip Ortaokulu ve Liseleri ile Çok Programlı Lise bünyesindeki İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katılacağı mesleki staj uygulamaları ve Bakanlığımızın düzenlediği okullar arası yarışmalar.         (Arapça Etkinlik Yarışmaları Münazara yarışmaları).Koordinatör okul belirleme

·         Aylık Eylem Planlarına yönelik çalışmalar.

a)  Eba Materyal sisteminin incelenmesi ve yeni materyallerin kullanımına yönelik çalışmalar

b) Öğrencilerin okuduğu kitapların sınıf ve rehber öğretmenleri tarafından e okul kayıtlarına işlenmesi 

c ) Demokrasi Eğitim ve okul Meclisleri projesinin uygulamasına devam edilmesi

d) Destekleme ve yetiştirme kurslarının değerlendirilmesi.

e) Okul aile birliği başkanları ile paylaşım toplantıları.

·         Karşılıklı beklentilerin konuşulması ve çözüm önerilerinin dinlenmesi ve paylaşılması planlandı.      

                                                                                                                                                                                                                                                   

             İki oturum halinde düzenlenen toplantının sabah oturumu 9.30’da İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa ERARSLAN başkanlığında gündem maddelerinin görüşülmesi ile yapıldı. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah TAŞTAN’ da İlimiz genelinde Din Öğretimi yapan okullarımızın fiziki yapılanmasına yönelik projeler, yatırımlar hakkında bilgi verdi.

İkinci oturum İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI başkanlığında 13.10’da başladı. Toplantıya İstanbul Üniversitesi emekli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mahmut KAYA katıldı. Okul Müdürlerimize, Osmanlıdan günümüze “Eğitim Felsefesi” üzerine değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. KAYA’ ya İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI katkılarından dolayı teşekkür etti.

Okul Müdürlerinin görüş ve düşüncelerini, ihtiyaç ve taleplerini dinleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, çözülemeyen hiçbir problemin olmadığını, her an yanlarında olduğunun bilinmesini ifade ederek başarılı bir eğitim süreci temennisinde bulundu.

ihlihlihlihlihlihlihlihl

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.