TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Diren Ailesinden Eğitime Destek

Tokat’ın ve ülkemizin önde gelen şirketlerinden DİMES Gıda tarafından, Tokat Güneşli Mahallesi’nde, “Mevhibe Diren Ortaokulu” adıyla 16 derslikli bir okul yaptırılacak.
Diren Ailesinden Eğitime Destek

            Tokat’ın ve ülkemizin önde gelen şirketlerinden DİMES Gıda tarafından, Tokat Güneşli Mahallesi’nde, “Mevhibe Diren Ortaokulu” adıyla 16 derslikli bir okul yaptırılacak.

            Yapılacak olan okula ilişkin Valilik Makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine, Vali Cevdet CAN’ın yanı sıra DİMES Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ziya DİREN, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza DİRENve İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI katıldı.

            Protokol imza töreninde açıklamalarda bulunan Vali CAN, Tokat’taki tarımın ve tarıma dayalı sanayinin gelişmesine büyük katkıları olan DİMES grubunun, yerel bir markayı önce Türkiye markası sonra da Dünya markası yaptığını dile getirdi.

            Herkesin yaptığı işin, yaşadığı yerin ve dolayısıyla da ülkesinin itibarını artırması gerektiğini belirten Vali CAN, “İtibarı artmış bir ülkede herkesin itibarı artar. Vasfi Diren büyüğümüz de başlatmış olduğu tarıma dayalı sanayi hamlesiyle, Tokat’ın ve ülkemizin itibarını artırmıştır. Oğulları Ali Bey ve Orhan Bey de bu yolda devam etmişlerdir. Ali Bey aynı zamanda Tokatspor’un 2. Lige çıkmasına vesile olan kişidir.

            Kendileri anne ve babalarının adını yaşatacak bir eğitim yuvası kurma isteklerini bizlere beyan ettiler. Bizler de gerekli alt yapıyı hazırladık. İnşallah önümüzdeki dönem itibariyle DİREN ailesi, anneleri Mevhibe Hanımın adıyla bir ortaokul yaptıracaklar. Arkasından da babalarının adıyla bir eğitim kurumu inşaa edecekler. Hayırlı olsun diyor, kendilerine teşekkür ediyorum. Allah bol ve bereketli kazançlar nasip etsin” dedi.

            İmza töreninde basın mensuplarının duygu ve düşüncelerini sordukları DİMES Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ziya DİREN ise, kendilerine çok mutluluk veren bir olayın protokolünü yaptıklarını ifade etti.

            Toplumların silahlarla, topla, tüfekle galip geleceklerine inanmadıklarını dile getiren DİREN, her zaman ciddi ve güzel eğitilmiş toplumların ileri gittiklerine inandıklarını söyledi.

 

TOPRAK ANA VAKFI KURULDU 

Sıfırdan bu günlere gelen bir aile olduklarını dile getiren DİMES Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ziya DİREN, “Allah kısmet etti bu günlere geldik. Bundan sonra da inşaallah ülkeye katkılarımız içerisinde eğitime de katkılarımız devam edecek. Daha çok eğitime katkıda bulunmak üzere Toprak Ana Vakfı’nı kurduk. Bu vakıf da yakın zamanda faaliyete geçecek” dedi.

Konuşmaların ardından okul yapım protokolü Vali Cevdet CAN ile DİMES Yönetim Kurul Başkanı Orhan Ziya DİREN ve DİMES Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza DİREN tarafından imzalandı.

Yapılan bu hayırlı hizmet için DİREN ailesine teşekkür eden Vali CAN, günün anısına Orhan Ziya DİREN ve Ali Rıza DİREN´e plaket ve Tokat Hatıra Parası takdim etti.

Güneşli Mahallesi´nde yapılacak ve Mevhibe DİREN ismini taşıyacak olan 16 derslikli ortaokulun 2018 yılında bitirilmesi hedefleniyor.


10-01-201710-01-201710-01-201710-01-201710-01-201710-01-201710-01-2017

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.