TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİYABETLİ ÇOCUKLARIMIZIN TAKİBİ PARMAK DELMEDEN YAPILACAK

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali Valiliğimiz koordinesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Sağlık Müdürlüğü ile TOGÜ'nün yürüttüğü Eğitimde Sağlık Hareketi kapsamında diyabetli öğrenciler için sensörlü glukoz ölçüm cihazı teslim programına katıldı.
DİYABETLİ ÇOCUKLARIMIZIN TAKİBİ PARMAK DELMEDEN YAPILACAK

Tokat'ta anasınıfından liseye kadar tespit edilen 106 diyabetli çocuğun parmakları delinmeden diyabet takibi yapılmasını amaçlayan projenin Türkiye'ye örnek olması hedefleniyor.

Törende konuşan Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı; "Bizler devlet olarak her bir ferdin problemini yüreğimizde hissediyoruz. Milletimizin derdini derdimiz olarak görüyoruz. Burada da diyabetle yaşayan çocuklarımızla ve onların aileleriyle bir araya geldik. Onların problemlerini bir nebze de olsa çözmeye çalışıyoruz. Burada sensörlü bir cihazımız var. Çocuklarımıza ve ailelerine bu cihazları takdim edeceğiz. Böyle bir cihaz, böyle bir imkan varken çocuklarımızın parmaklarının delinmesine ne gerek var dedik. Allah'a devletimizin bu sorunu halledecek imkanı var. Ben tüm çocuklarımızı önemsediğimi ifade etmek istiyorum. Yine her bir aileyi de çok önemsiyorum. Bizim yapmak istediğimiz şey sizin hayatınızı kolaylaştırmak. Zaten devletin varlık sebeplerinden birisi de budur. İnşallah bizler de çocuklarımızın yaşamlarını kolaylaştıracağız. Bu işin hayırlı bir iş olacağını ve ülke geneline yayılacağını düşünüyorum. Sağlık çalışanlarımız, doktorlarımız, milli eğitim müdürlüklerimiz bu projeyi yakından takip edecekler. Tip 1 diyabet rahatsızlığına sahip olan çocuklarımızın bu proje ile hayatlarının daha da kolaylaşacağını düşünüyorum. İnşallah umduğumuz gibi olur ve çocuklarımızın parmaklarını delinmekten kurtarırız. 106 tane çocuğumuza dijital glukoz ölçüm cihazını vereceğiz. Ben bu işe destek veren tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Çocukları çok sevdiğimi ifade etmek istiyorum. Bu çalışmada emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu çalışmanın ülkemize örnek olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı'nın konuşmalarının ardından dijital glukoz ölçüm cihazının temsili dağıtımı gerçekleştirildi.

Firma tarafından yapılan bilgilendirme ve cihaz tanıtımının ardından Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı ve Müdürümüz Sayın Murat Küçükali, tip 1 diyabet ile yaşamlarını sürdüren çocuklarımızla ve ailelerle proje hakkında sohbet etti.

11-11-202111-11-202111-11-202111-11-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.