TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DKAB Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP)

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla DKAB Öğretmen Gelişimi Programı (DÖGEP) uygulanmaktadır.
DKAB Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP)

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla DKAB Öğretmen Gelişimi Programı (DÖGEP) gerçekleştirildi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişimi Programı Ekim ayı faaliyeti, Covid-19 salgını dolayısıyla online olarak gerçekleştirildi. Programa Şube Müdürümüz Fehmi Tutkun, İlimiz Merkez ilçe ile Almus, Artova, Başçiftlik, Pazar, Sulusaray ve Yeşilyurt ilçelerinde bulunan temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında görevli tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) öğretmenleri katıldı. Programda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir ÖZKÖSE tarafından "Din kültürü ve ahlak bilgisi ile temel dini bilgiler derslerinde yer alan inanç konularının güncel meseleler bağlamında ele alınması öğretiminde kullanılan özel öğretim yöntemleri" konulu konferans düzenlendi.

 

 

02-11-202002-11-2020

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.