TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP MART AYI FAALİYETİ YAPILDI

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine Yönelik DKAB Öğretmen Gelişimi Programı (DÖGEP) Düzenlendi.
DÖGEP MART AYI FAALİYETİ YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlilikleri çerçevesinde öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla DKAB Öğretmen Gelişimi Programı (DÖGEP)gerçekleştirildi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişimi Programı Mart ayı faaliyeti, Covid-19 salgını dolayısıyla online olarak gerçekleştirildi. Programa İlimiz Din Öğretiminden sorumlu Müdür Yardımcısı Ahmet ÖZDEMİR ile İlimiz Merkez ilçe, Almus, Artova, Başçiftlik, Pazar, Sulusaray ve Yeşilyurt ilçelerinde bulunan temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında görevli tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) öğretmenlerimiz katıldı.

09 Mart 2021 Salı günü saat 13.30 da yapılan Programda Gazi Osman Paşa İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet İNANIR "Ülkemizin Din eğitimine İlmi, Tarihi, ve Kültürel Mirasına Katkıda Bulunan Bilim insanlarının ve Öncü Şahsiyetlerin Biyografileri " konu başlığı altında Tokatlı ünlü alim Şeyhülislam İbn-i Kemal'in tanıtıldığı bir konferans düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ahmet ÖZDEMİR açılışta yaptığı konuşmada programın amacının

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerimizin; alan bilgilerini sürekli güncellemeleri ve kendilerini geliştirmeleri, alanın öğretim programlarına ve pedagojik alan bilgisine hakim olmaları, birey ve öğretmen olarak sahip oldukları hak ve sorumluluklar konusunda farkındalıklarının yüksek olması, eğitim öğretim süreçlerini iyi planlamaları ve yürütmeleri, uygun öğrenme ortamlarını oluşturmaları, eğitim teknolojilerini etkin ve verimli kullanmaları ve bu alanda kendilerini sürekli geliştirmeleri, dijital materyallerden maksimum düzeyde faydalanmaları ve kendi içeriklerini oluşturmaları, ölçme değerlendirme yöntem, teknik ve araçlarını amacına uygun olarak kullanmaları konularında gelişimlerine katkı sunmak olduğunu söyledi.

09-03-202109-03-202109-03-202109-03-202109-03-202109-03-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.