TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP NİSAN AYI FAALİYETİ YAPILDI

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine Yönelik DKAB Öğretmen Gelişimi Programı (DÖGEP) Düzenlendi.
DÖGEP NİSAN AYI FAALİYETİ YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlilikleri çerçevesinde öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla DKAB Öğretmen Gelişimi Programı (DÖGEP)gerçekleştirildi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişimi Programı Nisan ayı faaliyeti, Covid-19 salgını dolayısıyla online olarak gerçekleştirildi. Programa İlimiz Din Öğretiminden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa ERARSLAN ile İlimiz Merkez ilçe, Almus, Artova, Başçiftlik, Pazar, Sulusaray ve Yeşilyurt ilçelerinde bulunan temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında görevli tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) öğretmenlerimiz katıldı.

08 Nisan 2021 Perşembe günü saat 14.00' da yapılan Programda Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muammer BAYRAKTUTAR tarafından "Öğretmenlerin mesleki gelişimi Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi (DKAB) dersleri açısından temel İslam bilimlerine ait kaynaklardan yararlanma"" konu başlığı altında konferans düzenlendi.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.