TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Çocuk Günü Mesajı

Dünya Çocuk Günü Mesajı

Ülkelerin kalkınma potansiyeli ve stratejik olarak gelecekteki gücünü gösteren en önemli veri, o ülke içindeki çocuk ve genç nüfustur. Çünkü yaşlanan bir ülke yıkılmaya mahkûmdur. Büyük işler başarmak için temelleri çok sağlam atmak gerekir. İşte ülkelerin de ileriye dönük en sağlam temelleri, o ülke içinde yetişen çocuklardır. Bizler, çocuklarımızı ne kadar nitelikli ve gelecek yüzyılın gerekliliklerine sahip donanımla yetiştirebilirsek o kadar başarılı oluruz.

Çocuk demek masumiyet, temizlik ve dürüstlük demektir. Çocuklarla vakit geçiren kimse yaşlanmaz, hayat enerjisi bitmez. Çünkü çocuk sonsuz bir gücü ve geleceğe ilişkin umudu aslında her gün cıvıl cıvıl varlığıyla gösterir. Ne mutlu ki biz eğitimciler çocuklarımızla iç içe, geleceğe dair umutlarımızı her gün yeniden tazelemekte; geleceğe coşkuyla bakmaktayız.

Kıymetli Çocuklar;

Gelecek mirasımız ve vatanımızın refahının teminatı olarak en nitelikli şekilde yetiştirilmeniz için bütün eğitim camiası olarak her zaman sizlerle birlikteyiz. Sizlerden aldığımız enerji ile güçlü adımlar atmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz’da olduğu gibi ihanet çetelerinin ülkemizin birliği ve bütünlüğünü tehdit eden girişimlere bir daha cüret bile edememeleri için sizlerin, ülkesinin değerleri ile hareket eden, soran sorgulayan ve üreten bireyler olarak vatana millete hayırlı evlatlar olmanız en büyük arzumuzdur. Gününüz kutlu, ömrünüz huzurlu olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle, yeryüzünde hiçbir kötülüğü hak etmeyen, dünyanın en masum varlıkları olan bütün çocuklarımızın Dünya Çocuk Günü’nü Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak canı gönülden kutluyoruz.

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.