TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e Twinning Bölgesel Proje Hazırlama Çalıştayı Tokat´ta Yapıldı

Amasya, Yozgat, Sivas ve Tokat illerinden öğretmenlerin katıldığı e Twinning Bölgesel Proje Hazırlama Çalıştayı’na Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliği yaptı.
e Twinning Bölgesel Proje Hazırlama Çalıştayı Tokat´ta Yapıldı

Amasya, Yozgat, Sivas ve Tokat illerinden öğretmenlerin katıldığı e Twinning Bölgesel Proje Hazırlama Çalıştayı’na Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliği yaptı. Toplamda 74 öğretmenin katıldığı çalıştayın açılışı 3 Haziran 2015 Çarşamba günü Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Bakanlığımız Ulusal Destek Servisi Yetkilileri Hakan ÖZTÜRK ve Faruk GÜMÜŞ, e-Twinning İl Koordinatörü ve Şube Müdürü Murat AĞAR´ın katılımıyla gerçekleşti.

Zile Fevzi Çakmak Ortaokulu İngilizce öğretmeni Ünsal SAPER, TOBB Ortaokulu İngilizce öğretmeni Akın Kürşat YAĞCI ve Ulusal Destek Servisi Yetkilisi Hakan Öztürk´ün eğitmenlik yaptığı ve iki gün süren çalıştayda; eTwinning Nedir? School Education Gateway ve eTwinning Ulusal Web Siteleri tanıtımı, eTwinning Tanışma Oyunu, e Tvvinning Ana Portalı Sunumu, Portala Kayıt, Uygulamalı e Twinning Masaüstü Araçları Eğitimi, Uygulamalı Yeni Twinspace Eğitimi, e Twinning İyi Proje Örnekleri Sunumu, Öğretmen Proje Gruplarının Oluşturulması; Uygulamalı Proje Yazımı ve UDS´ye Proje Başvurularının Yapılması, e Twinning´de İnternet Etiği ve Bilgi Güvenliği, e Twinning Projelerinde Uygulamalı Web 2.0 Araçlarının Kullanımı konularında bilgiler verildi.

Çalıştayın kapanışı 4 Haziran 2015 Perşembe günü Tokat Vali Yardımcısı Mehmet Suphi KÜSPECİ, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, Ulusal Destek Servisi Yetkilileri Hakan ÖZTÜRK ve Faruk GÜMÜŞ, e Twinning İl Koordinatörü ve Şube Müdürü Murat AĞAR´ın katılımıyla gerçekleşti. Programda Ulusal ve Avrupa Kalite etiketi almaya hak kazanan Üzümören Gazi Osman Paşa Ortaokulu ve öğretmeni İlyas CANBAY, Zile Fevzi ÇAKMAK Ortaokulu ve öğretmeni Unsal SAPER. Zile Atatürk Ortaokulu ve öğretmeni Ahmet DÜZEN, Zile İMKB Anadolu Lisesi ve öğretmeni Gönül CANBAY’a sertifikaları sunuldu. Avrupa e Twinning Kültürlerarası Anlayış İçin Mevlana Ödülü alan öğrencilere teşekkür belgeleri verildi. Ardından da e Twinning Bölgesel Proje Hazırlama Çalıştayı’na katılan öğretmenlere katılım belgeleri verildikten sonra program sona erdi.


eTwiningeTwiningeTwiningeTwiningeTwiningeTwiningeTwiningeTwiningeTwiningeTwining

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.