TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Tanıtım Toplantısı Yapıldı

EBA Tanıtım Toplantısı Yapıldı

         Fatih Projesi e-içerik bileşeni kapsamında 2012 yılında yayın hayatına başlayan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) 3 yıl gibi kısa bir sürede Dünya’nın en büyük içerik portalı noktasına gelmiştir. Bu süre içerisinde ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamak üzere yapılan çalışmalar sonucu 08.09.2015 tarihi itibariyle EBA v2 test yayını başlamıştır. EBA v2 test yayınında ki EBA Ders, EBA paylaşım ve EBA portalı ile tüm öğretmen ve öğrencilerimize e-içeriklere ulaşma imkânının yanında yeni kurulan öğretim yönetim sistemi (LMS) ile öğretmenlerimizin, öğrencilerimize ödev/soru atama ve takibi de mümkün olmaktadır.

          EBA v2’nin Tokat geneli tüm okullarımızdaki öğretmen, veli ve öğrencilere tanıtımı ve tanıtım planlanmasının yapılması amacıyla Tokat Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri,  ilçe milli eğitim şube müdürleri, merkez okul müdürleri ve BT rehber öğretmenlerin katılımıyla EBA tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantı  Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent YAZICI’nın açılış konuşmasıyla başladı.  Ardından BT İl Koordinatörü Mürsel TAŞÇI ve İbrahim ÖZKAL tarafından EBA’nın yeni versiyonu hakkında katılımcılara bilgi verildi.

 

 

 

 

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.