TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM AİLESİNE 15 BİN YENİ ÖĞRETMEN KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende 15 bin öğretmen ataması gerçekleştirildi.   
EĞİTİM AİLESİNE 15 BİN YENİ ÖĞRETMEN KATILDI

Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer,  "Bugün de 15 bin öğretmen atamasıyla birlikte öğretmen sayımızı 1.2 milyonların üzerine çıkartmış olacağız. Öğretmenlere müstakil meslek kanunu çıkarılması eğitim paydaşlarının en büyük özlemiydi. Bu süreç tamamlandı. 31 Aralık 2021 tarihinde Öğretmenlik Meslek Kanunu TBMM'ye teslim edildi. İnşallah bu hafta bu kanunumuz Genel Kurul'da görüşmelere açılacak. 2022 yılı öğretmenlerin mesleki ve liderlik gelişimi ile ilgili okul bazlı eğitimlerin düzenlendiği en önemli yıllardan birisi olacak. Öğretmen başına düşen eğitim saati son 10 yılın en yüksek rakamına ulaştı. Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun yasalaşmasıyla öğretmenlerimiz artık kariyer odaklı, sürekli eğitim alan yeni dönemin başlangıcına imza atmış olacak" dedi. 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.