TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Bayrağı Ailemde Projesi Yıl Sonu Programı Düzenlendi

Eğitim Bayrağı Ailemde Projesi Yıl Sonu Programı Düzenlendi

 

Vali Dr . Ozan  Balcı Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen Eğitim Bayrağı Ailemde projesi yıl sonu programı ve Yunus Emre İlkokulu velileri sertifika törenine katıldı.

 

Düzenlenen programa Vali Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali ve  veliler katıldılar.

 

Proje ile ilimizde bulunan okullarda öğrenim gören öğrencilerin velilerine yönelik okul-veli arasında iletişimi ve iş birliğini güçlendirmek suretiyle velileri bilinçlendirerek veli öğrenci arasındaki iletişimin ve beraber geçirdikleri zamanın kalitesinin arttırarak çocuklarımızın geleceğe hazır bireyler olarak yetişmelerine katkı sunmak amaçlanıyor.

 

65 velinin belge aldığı programın açılış sunumunu proje koordinatörü Keziban Özcan yaptı. Programda konuşma yapan Vali, Dr. Ozan Balcı ; 'Bu başarıyı sizlerle beraber paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bu etkinliğe katılmışsınız, çocukları önemsemişsiniz onları yüreklendirmişsiniz. Siz kıymetli hanımefendiler ve beyefendilere çok teşekkür ediyorum'

 

'Biz Tokat'ı seviyoruz ve Tokat'ın geleceğini önemsiyoruz. Tokat'ın geleceği ise çocuklarımız. Onların her birini ayrı ayrı önemsiyorum. Çocuklarımızın diş sağlığı için bir proje başlatmıştık. Her zaman ifade ettiğim gibi her bir çocuğumuzun dişi bile bizler için önemli. Biz şimdi 2023 Tokat kapsamında Eğitim Tokat projesi kapsamında bir proje başlattık. Kitap okumaktan, ağız ve diş sağlığına, çölyak hastalığından velilerimizin bu konularda bilinçlendirme kapsamına kadar spor, müzik ve resim atölyelerinin kurulmasına birçok konulara kadar çocuklarımız için çalıştık. Gelecek kuşaklar için bir şeyler yapmamız lazım. Anadolu da omuz vermek denir. Biz de omuz vereceğiz. Yani Türkiye her alanda büyürken, gelişirken bu gelişime ayak uydurabilecek gençler yetiştirmek istiyoruz. Bizim en kıymetli varlığımız çocuklarımız. Onların sadece akademik alanda değil, bilim, kültür, sanat ve spor alanlarında da başarılı nesiller olmasını istiyoruz. Akademik başarının yanı sıra ruh sağlıklarını fiziksel sağlıklarını da çok önemsiyoruz. Mesela uyuşturucuyla mücadelede Allaha şükür Tokat'ın okullarında durumlar çok üst düzeyde. Anne babalar güven ve huzur içinde olsun. Buradaki temel gaye sizlerin çocukları bizlerin çocukları ve sizlerin çocukları Tokat'ın geleceğini inşa edecek nesiller. Memleketimizin geleceğinde çocuklarımızı önemsiyoruz. Bu işi organize eden Milli Eğitim Müdürlüğümüze, kıymetli öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu sertifikayı almaya hak kazandınız. Her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Çocuklarımıza maddi şeyler almaktan ziyade onlar aileleriyle vakit geçirmekten daha çok keyif alıyorlar. Çocuklarınızla güzel, kaliteli zamanlar geçirin. Onların yetişmesinde bu çok büyük bir etken. Genel olarak başarılı çocuklarımıza hep sormuşumdur. Başarılı çocukların arkalarında hep anneleri var. Düzenli ve disiplinli olan fedakarlık yapan annelerin çocukları daha başarılı oluyor. Elbette babalarda çok önemli ama anneler daha etkili. Anneler televizyonu kapatıp, komşuya gitmektense çocuklarıyla zaman geçirip onlarla ilgilendiğinde çocuklarımız daha başarılı oluyor. Çocuklarımız emek ve özveri istiyor. İşin özü emek vererek büyütülen çocuklar daha başarılı. Çocuklarınız çalışkanlığı karakter haline getirsin. Çocuklarımıza başarıyı öğreteceğiz bu altın kural. Başarının emekle geldiğini anlatmamız lazım. İkinci adı çalışkanlık olmalı çocuklarımızın. Dürüstlük de çok önemli. Bunları öğretmeliyiz. Dürüst olmak emek ister. Memleketini milletini seven nesiller yetiştireceğiz. Çocuklarımızın zihinsel, kültürel gelişimine katkı sağlayacağız. Onların yanında olun. Kitap okuma saati oluşturun.  Çocukların en az bir saatlerini kitap ayırmalarına ön ayak olun. Emek verilecek, alın teri dökülecek. Başarı böyle gelir. Sizlere ve çocuklarımıza emek veren herkesi destekliyorum. Yazın spor okullarına çocuklarımızı gönderelim. Ailesine memleketine ve milletine bağlı olmak önemli olan bu. Sizlere teşekkür ediyorum' dedi. 

 

Vali Dr. Ozan Balcı' nın konuşmalarından sonra sertifika almaya hak kazanan velilere sertifikaları Vali Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali tarafından verildi.

12-06-201912-06-201912-06-201912-06-201912-06-201912-06-201912-06-201912-06-201912-06-2019

 

Yeşilırmak Mah. Mehmet Şahin Bulvarı No 38 TOKAT - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.