TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Tokat ve Spor Tokat Projeleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Eğitim Tokat ve Spor Tokat Projeleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

 05 Şubat Salı Günü saat 09:30’da Gazi Osman Paşa Lisesi Konferans Salonunda Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil ÇAĞLAR tarafından okul müdürlerine Eğitim Tokat ve Spor Tokat Projeleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI; “Eğitim Tokat Projesinin alt bileşeni olan okuma projesi bizim bir numaralı projemiz. Okumak önemli. Okumayan toplumlar bilgi ve kültür üretemezler. Bizim, öğretmenleri ve çocukları motive etmemiz lazım. Her okulda bir kitap okuma komisyonu olması lazım.  İlçelerde ve ilde bir genel yürütme komisyonu var. Memleketimizin, milletimizin yükselmesi insanımızın ilerlemesi medeni memleketlerin insanları ve çocuklarıyla rekabet edebilmesi için nitelikli bilgi gereklidir. Bununda yolu okumak.” dedi.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ toplantıda; Tokat Valiliği öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın 2023 vizyonu doğrultusunda çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek amacı ile Eğitim Tokat üst başlığında 25 proje uygulanacağını, okullarımıza Z kütüphaneler kazandırmak, öğrencilerimizin nitelikli kitaba erişimini sağlayarak onların ilk çocukluk evresinden itibaren kitaba ilgi duyması ve okuma sevgisi kazanması için Kitap Tokat Projesi hayata geçirildiğini belirtti.

Dezavantajlı Çocuklarımıza Destek Projesi kapsamında; İlimizde anne veya babası vefat etmiş,  anne ve babası ayrı,  engelli, sürekli ve süreğen hastalığı olan öğrencilerimizin, anne veya babası hükümlü, şehit, gazi çocuğu öğrencilerimizin duygusal ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, akademik başarılarının arttırılması ve sağlıklı, mutlu, bireyler olarak yetişmeleri için ortam hazırlanacağını belirtti.

 TOKAT Kodluyor Projesi kapsamında;öğrencilerimizin kod yazma becerilerini artırmak ve yazılım geliştirmelerini sağlamak, bu alanda kamu ve özel sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahip, yeni fikirleri değer yaratan çıktılara dönüştüren, üreten, 21. yüzyıl becerilerine sahip bireyler yetiştirmek olduğunu belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ konuşmasının sonunda; “2023 Vizyonu bizim için yol haritası. Öyleyse bize düşen bir an önce yola çıkmak ve hedefe varmak için imkânlarımız dâhilinde her türlü çalışmayı yapmaktır. Her okul müdürü okulunun imkânları ölçüsünde 2023 Vizyonunu hayata geçirmelidir.”dedi.

 Ayrıca müdürlüğümüzce yürütülmekte olan diğer projelerin öneminden bahsederek okul müdürlerimizin yürütülen projelerde yapmış oldukları gayretli çalışmalardan dolayı teşekkürlerini iletti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil ÇAĞLAR konuşmalarında; Spor TOKAT projesinin öneminden bahsederek 2. Dönem çalışmalarla ilgili planlarının hazır olduğunu,  belirlenen branşlarda öğrencilerimiz sportif faaliyetlere yüksek düzeyde katılımın sağlanacağını belirti.

 

 

06-02-201906-02-201906-02-201906-02-2019

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.