TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde Gelenek Bozulmadı

Yenilikçilik Ödüllerinde  Zile İlçemiz İki Ödül Birden Alarak Törene Damgasını vurdu
Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde Gelenek Bozulmadı

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla, 4. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM’in katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Başkent Öğretmenevi´nde düzenlenen "4. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" programı, Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülen özel eğitim okullarında okuyan engelli öğrencilerden oluşan Konya Özel Gençler Mehter Takımı´nın mehteran gösterisiyle başladı.

 

Törende konuşan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, "Öğretmenler yenilikçi olmalı, değişim ve gelişimi zamana uydurmalıdır. Öğrenmeyi öğreten yeni nesilli yetiştiren öğretmenler olacaktır." Değerlendirmesinde bulunan ERDEM, öğretmenlerin öğrencileri için teknolojiyi takip etmelerini ve yeniliklilere açık olmaları gerektiğini vurguladı. 2015-2019 strateji planında eğitim ve öğretime erişimin yanı sıra eğitim ve öğretimde kalitenin arttırılması ve kurumsal kapasitenin geliştirilmesinin ana tema olarak belirlendiğini ifade eden Erdem, yarışmanın bakanlığın hedeflerine ulaşma adına yapıldığını söyledi. ERDEM, ödül alan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek, başarılarının devamı diledi.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Veysel ERDEL ise "öğretim yöntem ve teknikleri", "bilimsel ve teknolojik faaliyetler", "kurumsal kapasitenin geliştirilmesi", "eğitim ve öğretime erişim ve yönlendirme", "olumlu tutum ve davranışların geliştirilmesi" olmak üzere 5 kategorideki 2 bin 581 ödül başvurusundan 94 başvurunun bölgelerde ödül aldığını söyledi. Bugün ise 5 kategorideki 7 projenin ise bakanlık ödülü almaya hak kazandığını ifade eden Erdel, yarışmanın idareci, öğretmen, öğrenci ve veliler için motivasyon aracı haline geldiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından ödül alan proje sahiplerine ödülleri verildi.

 

 

Tokat’a İki Ödül Birden

           

 

            1 Aralık 2016 tarihinde Samsun ilinde yapılan Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri  bölge finallerine damgasını vuran ilimiz ödüle layık görülen 10 projenin 8’ini alarak büyük başarıya imza atmıştır.

         1 Mart 2016 tarihinde Ankara Başkent Öğretmenevi´nde düzenlenen 2015 – 2016 Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Türkiye Finallerinde de Zile İlçemiz iki ödül birden alarak geleneği bozmadı ve törene damgasını vurdu.

 

             İstanbul, Adana, Samsun, Muş illerinin de ödül aldığı törende, Olumlu Tutum ve Davranışların Geliştirilmesi Kategorisinde Zile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Pratik Etkin Zümre” projesi ve Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler Kategorisinde “Canlı Yem” projesi ile Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Selami DİCLE Bakanlık ödülüne layık görülmüşlerdir.

 

02-03-201702-03-2017

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.