TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Sağlık Hareketi Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Eğitimde Sağlık Hareketi Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

05 Şubat Salı günü 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı´nda Tokat Valiliği koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürütmüş olduğu Eğitimde Sağlık Hareketi Çatı Projesi kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ve Müdürlüğümüz yetkililerince tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri ile okullarımızda uygulanacak sağlık hareketi için kurulan komisyon üyeleri katıldı. Projenin tanıtımı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Murat AĞAR tarafından yapıldıktan sonra İl Sağlık Müdürlüğü´nden Dr. Nilay ELİBOL ve diyetisyen Alaattin TERZİ; okullarımızda uygulayacağımız göz, kulak ve ortopedik taramalar ile obezite, diyabet, çölyak ve 3 beyazın dengeli ve etkili kullanımı konularında gerekli açıklamaları ve yol haritalarını açıkladılar.

Proje koordinatörü Osman ERDOĞAN Parlayan Dişler Projesi ve taramalar başta olmak üzere özellikle obezite sorunu yaşayan öğrencilerimize yönelik çalışma planı hakkında bilgi verdi. Projenin ilçelerimizde de eş zamanlı ve etkili yürütülmesi için İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve İlçe Sağlık Müdürleri de toplantıda hazır bulundular.

 

 

06-02-201906-02-201906-02-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.