TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri” Bölgesel Ödül Töreni Ev Sahipliğimizde Gerçekleştirildi

“Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri”  Bölgesel Ödül Töreni Ev Sahipliğimizde Gerçekleştirildi

 

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla 2012 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığınca “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” dağıtılmaktadır. Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması amacıyla yürütülen başarılı çalışmaların ödüllendirildiği "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” Yarışması’nın üçüncüsü 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında gerçekleştirilmiştir.Söz konusu yarışmaya ülke genelinde 5 kategoride 1047 başvuru yapılmıştır. Elektronik ortamda yapılan değerlendirmeler sonucu 123 çalışmaya saha ziyaretleri yapılmış ve saha ziyaretleri sonucunda 89 çalışma Bölgesel Birincilik Ödülü almaya hak kazanmıştır. Saha ziyaretine kalan 123 çalışmadan 21 tanesi ilimiz eğitim kurumlarına aittir. Ayrıca Batı Karadeniz Bölgesi´nde bölgesel birincilik alan 15 projeden 9 tanesi yine Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı kurumlarına aittir.

Milli Eğitim Bakanlığımızca, Batı Karadeniz Bölgesi (Tokat, Samsun, Bartın, Çankırı, Karabük, Zonguldak) için bölgesel final töreninin, Müdürlüğümüz koordinasyonu ve ev sahipliğinde yapılması uygun görülmüştür.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen ödül törenine Valimiz Sayın Cevdet CAN, Tokat Milletvekili Prof. Dr. Çoşkun ÇAKIR, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, Vali Yardımcısı Mehmet Suphi KÜSBECİ, Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Mehmet Baki ÖZTÜRK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl protokolü  ve davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI; 2012 yılında itibaren düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ne ilimizden yoğun bir başvurunun olduğunu, bunun da ödüllere yansıdığını belirterek bu süreçte Müdürlüğümüze her konuda destek olan Valimiz Sayın Cevdet CAN başta olmak üzere; Belediye Başkanımız Av. Eyüp EROĞLU’na, iç ve dış paydaşlarımızın hepsine teşekkür etti. İl Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmalarının ardından Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Baki ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, Milletvekili Prof. Dr. Çoşkun ÇAKIR ve Valimiz Cevdet CAN’ da günün anlam ve önemini belirten, inovasyon, değişim ve gelişim içerikli konuşmalarını yaptılar. Protokol konuşmalarının ardından ilimizi tanıtan “900 Adımda 900 Yıl” isimli sinevizyon gösterimi izlendi.

Sinevizyon gösteriminin ardından; dereceye giren her proje için hazırlanan tanıtım videoları da izlenerek ödülleri verildi.

 

 

Tüm fotoğraflara ulaşmak için tıklayın.

 

mmmmmmmmmmmmmmmmm

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.