TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EMEKLEMEYE KÜTÜPHANEDE BAŞLIYORLAR

0-6 yaş çocuklarımızı kitapla buluşturan Türkiye'nin ilk müstakil Bebek ve Çocuk Kütüphanesinde minik kitapseverleri ağırlıyoruz.
EMEKLEMEYE KÜTÜPHANEDE BAŞLIYORLAR

Meraklı gözler ve heyecanlı kalplerle kütüphanemizi ziyaret eden çocuklarımız, kitapların ve masalların büyülü dünyasıyla tanışıyor.

Çocuk gelişim özellikleri göz önünde bulundurularak uzman eğitimciler tarafından hazırlanan hareketli, renkli, eğlenceli ve özgün kitaplarla buluşan görsel okuma dönemindeki  0-6 yaş grubu çocuklarımıza kitap sevgisi erken yaşta tattırılıyor.

Henüz okuma-yazma bilmeyen 0-6 yaş grubuna hizmet etmesi sebebiyle mevcut kütüphanecilik anlayışında bir ilk olma özelliği taşıyan kütüphanemizde çocuklarımız;  yaş gruplarına uygun, ilgi çekici, eğitici ve öğretici kitaplarla hem eğleniyor hem öğreniyor.

Kütüphanemizde yapılan etkinlerle kitap okuma kültürüne yeni bir soluk getirilerek çocuklara erken yaşlarda kitap okumayı sevdirmek amaçlanıyor.

Ayrıca kütüphanemizde uzman öğretmenlerimiz tarafından yapılan etkinliklerle çocuklarda var olan fakat anne babaların farkına varamadıkları disleksi, otizm, hiperaktivite, dikkat eksikliği gibi rahatsızlıklar tespit ediliyor. Bu rahatsızlıklara sahip olan çocuklarımızın tedavi süreçleri de takip ediliyor.

13-01-2022

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.