TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Enerji Tasarrufu Haftası Resim Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi

Enerji Tasarrufu Haftası Resim Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi

Enerji  tasarrufu haftası dolayısıyla İl  Milli Eğitim Müdürlüğümüz  ile CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş Tokat İl Müdürlüğü ile  ortaklaşa düzenlenen ‘Enerji Tasarrufu’ konulu resim yarışmasının ödül töreni Öğretmenevi  Selemen Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Şube Müdürü Menderes KAYA, CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş Tokat İl Müdürü Aykut AYAN, Okul İdarecilerimiz, CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldılar.

Ödül töreninde bir konuşma yapan CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş Tokat İl Müdürü Aykut AYAN; ‘İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yaptığımız işbirliği çerçevesinde paydaşlarımızda desteğini alarak ‘AĞAÇ YAŞ İKEN EĞİLİR’ anlayışı ile Sivas, Tokat ve Yozgat’ta ortaokul öğrencilerimize yönelik olarak Enerjide tasarruf ve tasarruf yöntemleri konulu eğitim seminerleri düzenledik. Bu seminerlerde geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza enerjinin nasıl etkin ve verimli kullanıldığını, enerji tasarrufunun önemini ve yöntemlerini anlatarak onlara tasarruf bilincini aşılamaya çalıştık.

Ayrıca Ortaokul öğrencilerimize yönelik olarak düzenlediğimiz Enerji Tasarrufu konulu resim yarışması ile hem öğrencilerimizin enerji tasarrufu ile ilgili bakış açılarını ve yaratıcılıklarını görmek, hem de resim yaparken gösterdikleri enerjilerini ödüllendirmek istedik.

Buradan yarışmamıza verdiği destekten ötürü başta İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, yarışmaya katılım sağlayan tüm okullarımızın idareci ve öğretmenlerine, resimleri değerlendiren komisyon üyelerine ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının  devamını diliyorum’ dedi.

Törende bir konuşma yapan    İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Şube Müdürü Menderes KAYA yapmış olduğu konuşmada ‘ Enerji tasarrufunun tüm toplumu ilgilendiren bir konu olduğunu söyleyerek, son yıllarda devletimizin enerji konusunda büyük yatırımlar yaptığına dikkat çekerek; 8-14 Ocak Enerji Haftası dolayısıyla ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyor, öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyorum’ dedi

Protokol konuşmalarının ardından yarışmada dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz ve okulları :

 

1.      Tülay COŞKUN  Atatürk Ortaokulu

2.      Halide Sıla ALTINER     18 Mart Ortaokulu

3.      Nisanur DÖNER  Karşıyaka Ortaokulu

4.      Nazenin AKIN     Mansiyon Ödülü

5.      Şeymanur ÜNVERDİ     Mansiyon Ödülü

 

6.      Muhammed Ali Hajmasu Mansiyon Ödülü

 

16-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-2018

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.