TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engel Tanımayan İnsanlarla, Söyleyecek Sözü Olanlarla Hep Birlikte Engelleri Konuşuyoruz

Engel Tanımayan İnsanlarla, söyleyecek sözü olanlarla hep birlikte engelleri konuşuyoruz isimli toplantı M. Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu Engelliler Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Engel Tanımayan İnsanlarla, Söyleyecek Sözü Olanlarla  Hep Birlikte Engelleri Konuşuyoruz

Engel Tanımayan İnsanlarla, söyleyecek sözü olanlarla hep birlikte engelleri konuşuyoruz isimli toplantı M. Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu Engelliler Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep GÖKÇE,  İl Sağlık Müdürü Hacı Ahmet SÜMBÜL, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut ÖZDEMİR, İŞKUR İl Müdürü Bekir FINDIK, Gençlik Hizmetleri ve  Spor  İl Müdürü Cemil ÇAĞLAR , sivil toplum kuruluşları, engelliler ve engelli ailelerinin katılımları ile gerçekleşti.

Engelli vatandaşlarımızın isteklerinin görüşüldüğü toplantı,   M. Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu Müdürü Abdurrahman İLHAN’ın konuşması ile başladı.

Daha sonra  Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU engelli vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşaması için çalışmalar yapıldığını belirterek  ‘İnsan  eşraf-ı mahlukat yaratılmışların en şereflisidir. Bu dünyayı, tabiatı, bu coğrafyayı biz canlılar, hayvanlarla insanlarla beraber hep beraberce paylaşıyoruz. En güzel hizmet insana yapılan hizmettir. Önce insan. İnsan olmadan hiçbirşey olmaz. Bizde bu manada önce insan diyerek insanımızın daha iyi şartlarda yaşaması için hep beraberce güzel işler yapmaya çalışıyoruz. Herkes elinden geldiğince,   gücü yettiğince görevi çerçevesince birşeyler yapmaya çalışıyor. Engel diye bir şey yoktur, aslında engel beyinlerdedir. Engel kabul edilebilecek birşey değildir, onun için bizde engelsiz bir şekilde ve engellerin kaldırıldığı ve engelli dostu Tokat İlimizde birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Geçmişle kıyasladığımızda engelli kardeşlerimizin ve onların ailelerinin artık insanlar tarafından önemsediğini  görüyoruz, ama  belki hala bilinçlendirilmesi gerekken bir kesimimiz de olduğu kanaatindeyim’ dedi.

Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN toplantıda yapmış olduğu konuşmada  ; ‘Dünya engelliler günü münasebetiyle birçok program düzenlendi. Bu program bir günde anılıyor gibi bir intiba doğuruyor ama,  aslında bu manada bir muhasebe günü, yapılanların ve yapılamayanların konuşulduğu bir gün. Burada özellikle engelli kardeşlerimiz ve onların aileleri yalnız olmadıklarını,  hayatın içerisine dahil  olduklarını gördüler. Kendileri gibi engelli kardeşlerimizin olduğunu gördüler ve onlarla kaynaştılar. Onlara hizmet etmek  için gayret gösteren kamu kurum ve kuruluşlarımızla sivil toplum örgütlerimizle bir araya geldiler. Ne kadar bir araya gelir ve birbirimizi anlamaya, dinlemeye çalışırsak problemlerimizi o derece başarı ile çözeriz, o derece güçlü oluruz. Ülkemizde yaklaşık 8.5 milyon engelli vatandaşımız var. Bu da nüfusumuzun % 10’una tekabül ediyor. Bu azımsanacak bir rakam değil. Burada bizim ne yaptığımızdan ziyade, daha çok sizlerin görüş ve istekleri varsa bunları dinlemek ve istişare etmek arzusundayız’’ dedi.      

Protokol konuşmalarının ardından, toplantıda engelli vatandaşlar ve ailelerine söz verilip kamu kurum ve kuruluşlarından talepleri dinlenerek, yapılanlar ve yapılacaklar hakkında ilgili kurum temsilcileri tarafından bilgiler verildi.

 

 

 

12-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.