TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EngelSİZ Olmayın

  Tokat Yavuz Selim Eğitim Ortaokulu tarafından hazırlana ‘EngelSİZ Olmayın’ isimli konser M. Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu Konferans salonunda gerçekleştirildi.
EngelSİZ Olmayın

 

Tokat Yavuz Selim Eğitim Ortaokulu tarafından hazırlana ‘EngelSİZ Olmayın’ isimli konser M. Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Konsere İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin KELEMCİ, Belediye Kültür ve sosyal İşler Müdürü Ahmet Tuıran ERDOĞAN,  İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Fikri DEMİR ve Murat AĞAR, GOP Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Banu GEBOLOĞLU’nun  yanı sıra okul idarecileri, öğretmenler, engelli aileleri ve basın mensupları katıldılar.

Program açılışında bir konuşma yapan  Yavuz Selim Eğitim Ortaokulu Müdürü Cihan ÖZTÜRK yapmış olduğu konuşmada ‘Geçen yıl okulumuz sosyal ve kültürel etkinlikleri çerçevesinde GOP Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencisi Arif ERTÜRK’ün birbirinden güzel türküleri ile unutulmaz duygusal anlar yaşatmıştı. Bu yılda, dönem başında GOP Üniversitesi GOP Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Banu GEBOLOĞLU ve Okulumuz Müzik öğretmeni Esin IŞILDAK yönetiminde bir grup öğrenci ile sosyal sorumluluk anlayışımızın bir gereği olarak ve GOP Üniversitesinin ‘Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi’ kapsamında birlikte bir etkinlik yapmaya karar verdik. Bu kararın gereği olarak 3 Aralık Dünya Engelliler gününü de dikkate alarak, Üniversitemiz öğrencileri ile okulumuz öğrencilerinin hazırlayıp sunacakları  ‘EngelSİZ Olmayın’ konserini izleyeceğiz.

SEVGİ VE EĞİTİM HER ENGELİ AŞAR

Bir Özel Eğitim kurumu olarak her şeyden önce gerçek engelin yüreklerde ve zihinlerde olduğuna inanıyoruz. Bunun da ancak sevgi ve eğitim ile aşılabileceği kanaatindeyiz. Bu nedenle toplumsal farkındalığı artırmak için konserimize ‘EngelSİZ Olmayın’ adını verdik. Engellerin aşılması, toplumsal barış,  huzur ve refahı sağlanması ancak biz insanların ve bütün toplumun insani, vicdani ve ahlaki duyarlılık görev ve sorumluluk bilincinin yerine getirilmesi ile mümkündür. İşte bu nedenledir ki; Özel Eğitim alanında hizmet veren bir kurum olarak , ‘SEVGİ VE EĞİTİM HER ENGELİ AŞAR’ sözünü okulumuzun parolası ve misyonu haline getirdik’’ dedi. 

 

Protokol konuşmalarından sonra GOP Üniversitesi öğrencileri ile Yavuz Selim Eğitim Ortaokulu öğrencilerinin beraberce hazırladığı konser programı sunuldu. Yeşil Ördek, Çarşambayı sel aldı, Gesi bağları, Çemberimde Gül Oya, Neler Oluyor Hayatta, Ah Kalbim  eserlerinin seslendirildiği konserde misafirler hoşça vakit geçirdiler.

 

 

15-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.