TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERBAA YILMAZ KAYALAR FEN LİSESİNDEN GÖZ DOLDURAN BAŞARI

Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Buca Uluslararası Müzik,Bilim, Enerji ve Mühendislik Fuarı (BucaImsef)'te 27 Ülke Arasından dünya 1'inciliği ve 3'üncülüğü kazandı.
ERBAA YILMAZ KAYALAR FEN LİSESİNDEN GÖZ DOLDURAN BAŞARI

Uluslararası Bucaİmsef Organizayonunda (Buca Uluslararası Müzik,Bilim, Enerji ve Mühendislik Fuarı) Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesinin 2 projesi dünya derecesi almaya hak kazandı. 

USA, Rusya, Çin, Arjantin, Azerbaycan, BAE, Bosna, Brezilya, Ekvador, Güney Afrika, İran, İtayla, Kazakistan, Hırvatistan, Meksika, Pakistan, Paraguay, Romanya, Sırbistan, Şili, Tayvan, Tunus, Ukrayna ve Türkiye'den katılan  toplam 856 finalist proje arasından öğrencilerimiz Şule YILMAZ ve Selin Nehir KIRIM'ın gerçekleştirdikleri "Hipkloröz Matik" adlı projeleri Kimya alanında dünya 3'üncüsü, yine öğrencilerimiz Abdülhakim KÖKÇÜ ve Furkan ÇOLAK'ın gerçekleştirdikleri "Uzaktan Eğitim Portalı" adlı projleri Matematik-Bilgisayar katagorisinde dünya 1'incisi oldu. 

Ayrıca öğrencilerimizin kimya projesi Brezilya, bilgisayar projesi ise, İngiltere, Dubai ve İran'da düzenlenecek olan uluslararası fuarlarda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

Öğrencilerimizi ve Danışman Öğretmenleri Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ahmet ARPACI'yı kutlar başarılarının devamını dileriz. 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.