TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Etüt Tokat Projesi'nin Vefakar Öğretmenlerine Teşekkür

Etüt Tokat Projesi'nin Vefakar Öğretmenlerine Teşekkür

Tokat Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Kitap Tokat projesi çatısı altında yürütülen Etüt Tokat projesi yeni etkinliklerle devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen yemekli toplantıda, Vali Dr. Ozan Balcı tarafından 125 öğretmenimize kitap hediye edildi.

Düzenlenen toplantıya, Tokat Valimiz Dr. Ozan BALCI, Belediye Başkanımız Av.Eyüp Eroğlu, Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, Milli Eğitim Müdürleri, Proje ekibi ve öğretmenlerimiz katıldı. Etüt Tokat projesi kapsamında etüt merkezlerinde görev yapan lise öğretmenleri ile yemekli toplantıda bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, tek tek ziyaret ettiği masalarda öğretmenlerle tanıştı.

VALİ BALCI'DAN ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR

Vali Balcı, Tokat'ta ortaokul son sınıf ve üniversite sınavına girecek lise son sınıf öğrencilerimizin yaz boyunca ve okulların açılması ile de eğitim almaya devam edeceği etüt merkezlerinde görev yapacak öğretmenlerimize teşekkür etti. Vali Balcı konuşmasında "Öğretmenlerimiz, ülkemizin geleceğini, yarınlarını inşa edecek olan ve Türkiye'mizi her alanda temsil edecek çocuklarımızı yetiştiren değerli sanatkârlardır." dedi.

Etüt merkezlerinin okullar açıldıktan sonra da devam edeceğini ve kapsamının genişletilerek ara sınıflar için de etüt merkezleri kurulacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, şunları kaydetti:

"Yaz tatilinde bu işi yapmanız demek yılgınlık göstermediğiniz anlamına geliyor. Biz buna ücretsiz kitap ve materyal desteği ile birlikte her türlü desteği vereceğiz. Çabanız çok anlamlı ve değerli. Bazen bir iş yapınca ödülüm ne olacak derler ya işte sizler güzel işler yaparak en güzel ödülü aldınız. Size verdiğimiz desteği Tokat'ımıza, Tokatlı insanlarımıza ve ülkemizin geleceğine verdiğimiz destek olarak görüyoruz. Yetiştireceğimiz bir çocuk, bir dokunuş belki bütün insanlığa fayda getirecektir. O yüzden çabalarınız için yürekten teşekkür ediyorum. Ve bunu arttıralım istiyorum. Başarılarınızı da Allah daim eylesin."

BELEDİYE BAŞKANIMIZ EYÜP EROĞLU: "HEM MUTLU HEM DE HUZURLUYUM"

Yemekli toplantıda Tokat Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu da bir konuşma yaparak Etüt Tokat Projesini hayata geçiren Vali Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali'ye teşekkür etti. Başkan Eroğlu etütlerde eğitim verecek öğretmenlerimize de şükranlarını ifade ederek, şunları söyledi:

"Bugün hem mutluyum hem de huzurluyum. Mutluyum neden; bugün Tokat'ımız Türkiye'de örnek olacak bir projeye mihmandar olduğu için, örnek olduğu için ve bakanlığımızın da bu projeyi sahiplenerek 50 şehirde daha bunu yapacak olmasından dolayı gerçekten mutluyum. Huzurluyum niye; böyle sizin gibi vefakâr, cefakâr ve eğitim için geleceğimiz dediğimiz çocuklarımız için her türlü fedakârlığı yaptığınız için de gerçekten huzurluyum. Evlatlarımız sizin gibi çok değerli öğretmenlerin ellerinde olduğu için mutlu ve huzurluyum. Onun için ne kadar teşekkür etsek azdır. Hepinizden bu anlamda Allah razı olsun. İnanıyorum ki bunun mükâfatını hem bu dünyada, hem öteki dünyada katbekat alacaksınız."

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT KÜÇÜKALİ: "İNŞALLAH BU PROJE TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK"

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali ise konuşmasında TYT kurslarındaki düzensizliği ve verimsizliği ortadan kaldırabilmek ve akademik başarımızı daha üst seviyeye çıkarabilmek için Etüt Tokat projesini başlattıklarını vurgulayarak, "İnşallah bu proje Türkiye'ye örnek bir proje olacak" ifadelerine yer verdi.

 

25-07-201925-07-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.