TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Etüt Tokat Yaz Dönemi Kapanış Programı Gerçekleşti

Etüt Tokat Yaz Dönemi Kapanış Programı Gerçekleşti

 

Tokat Valiliğimiz öncülüğünde başlatılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen lise ve ortaokul son sınıf öğrencilerini Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlayan Etüt Tokat'ın Yaz Dönemi Kapanış programı gerçekleştirildi. Tokat Atatürk Lisesi'nde gerçekleşen programa, Vali Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Tokat Milletvekili Mustafa Arslan yaptığı konuşmada "Devletimizin kaynakları ile yapılan en iyi yatırım insana yapılan yatırımdır." diyerek, Etüt Tokat projesine emek veren herkese teşekkür etti.

Etüt Tokat çalışmalarının video gösterimi ile başlayan programda İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali de bir konuşma yaptı. Küçükali konuşmasında bir işin yapılabilmesi için ekibin iyi olmasının yanında ekibi motive edenlerin de iyi desteklenmesi gerektiğine işaret ederek, bu bağlamda projeye ve ekibe her türlü desteği veren Valimiz Ozan Balcı'ya teşekkür etti.

 

"İLK 3 YILDA İLK 20'YE, 5 YILDA DA İLK 5'İN İÇİNE GİRECEĞİZ"

 

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, "Biz kendimize büyük bir hedef belirledik. Sayın Valimiz koydu bu hedefi. Dedi ki 'Biz eğitimde Üniversite ve Lise Giriş Sınavlarında ilk 3 yılda ilk 20'nin içine gireceğiz, 5 yılda da ilk 5'in içine gireceğiz.' Hedef büyük ama başarılabilecek bir hedef. Kursa devam eden ve yaz tatilini feda edip öğrencilerimize yaz tatili boyunca ders veren değerli öğretmenlerimize, bizi sürekli destekleyen Sayın Valimize buraya teşrif ederek desteklerini gösteren Sayın Milletvekilimize ve bütün paydaşlara çok teşekkür ediyorum. Allah hepinize zihin açıklığı versin." ifadelerini kullandı.

 

 VALİMİZ DR. OZAN BALCI: "GENÇLER DEMEK TOKAT DEMEK"

 

Etüt Tokat projesinin Tokat'ın kıymetli öğrencileri için tasarlandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı ise yaptığı konuşmada Etüt Tokat'ın önce 12 ve 8. sınıflara açıldığını hatırlatarak, "Şimdi inşallah 11 ve 7. sınıflara da açılacak. Tam destek vereceğiz" dedi.  Etüt Tokat projesinin Tokat'ın kıymetli öğrencileri için tasarlandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, konuşmasında şunları kaydetti:

 

"Biz Tokat'ı seviyoruz, Tokat'ın geleceğini inşa edecek olan çocukları seviyoruz. İstiyoruz ki onlar her alanda iyi yetişsinler, onları bekleyen mutlu geleceğe emin adımlarla ilerlesinler. Türkiye her alanda büyüyor, gelişiyor. Türkiye'nin önü çok açık. Türkiye çok güzel bir ülke. Devlet ve millet kültürü olan bir ülke. Benim isteğim Türkiye her alanda büyürken ve gelişirken bizim çocuklarımızda iddialı olsunlar. Bilimde, sanatta, iş dünyasında hatta hayatın ve yaşamın her alanında iddialı olsunlar. Ama kuru kuruya iddialı olamayız. Bunu emekle bezememiz lazım. Kültürle, sanatla, eğitimle, alın teriyle bezememiz lazım. Tokat'ta önemli bir şehir, bin yıllık kadim bir şehir. Atalarımız burayı ilmek ilmek örmüş. Tokat, nitelikli insanların yaşadığı, sosyal davranış kuralları ve hiyerarşisi oturmuş, demlenmiş şehirlerinden biri. Tokat, şehir kimliği, çalışkanlık, vatanperverlik anlamında Türkiye'nin sayılı şehirlerinden biri.

 

Allah'ın izniyle materyal desteğinde de sıkıntımız yok. Çünkü gençler demek Tokat demek. Sizlere de birinci tavsiyem çalışkanlığı karakter haline getirin. Ailenizle, kendinizle, memleketinizle ve milletinizle gurur duymanız lazım. Anneyi, babayı önemsemek ve baş tacı etmek lazım. Büyük hayalleriniz olsun, herkesin geleceğe ilişkin bir hayali olsun. Kitap okumayı ihmal etmeyin. Kitap okuyup başarısız olan bir çocuk görmedim. Günde bir saat kitap okumanız lazım. Ufak hatalar yapabilirsiniz ancak fahiş hata yapmayacaksınız. Kendi geleceğini inşa edecek aşamadasınız. Bunlara dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum. Size düşen bu işi devam ettirmek. Kitaba, bilgiye, eğitime gençlere dostuz. Bizim amacımız size destek olmak. Sizin başarınızla Tokat gurur duyar.

 

"BÜYÜK HAYALLERİNİZ OLSUN"

 

Yıpranmak, paslanmaktan güzeldir. İnsanın kendine hedef koyması lazım. Çalışkan olması, azimli olması lazım. Bizim yol göstermemiz, destek olmamız lazım. Eğitim camiası benim en kıymet verdiğim bir kesim. Öğretmenleri bir sanatkâr olarak kabul ederim. Türk milletinin yüz akı olarak görürüm. Milletimizin yetiştirdiği en önemli insanlardır öğretmenlerimiz. Bu işi asıl yürüten öğretmenler. Yazın sıcağında gelip çocukların geleceği için gayret gösteren, fedakârlık yapan, memleketin ve milletin geleceği için çaba gösteren benim en yakın mesai arkadaşlarım sevgili öğretmenlerimizdir. Ben isterim ki bütün gençler başarılı olsun. Hayallerinizi güçlü tutun. Etüt Tokat önce 12 ve 8. sınıflara açıldı. Şimdi inşallah 11 ve 7. sınıflara da açılacak. Tam destek vereceğiz.

04-09-201904-09-201904-09-2019

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.