TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtımları Devam Ediyor.

Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtımları Devam Ediyor.

 

         Fatih Projesi kapsamında internet ve elektrik ağ altyapısı tamamlanan 27 okulumuzdaki öğretmenlerimiz ve 10. Sınıf öğrencilerimize tablet dağıtımı devam ediyor. Tokat genelinde tablet dağıtımı yapılan 27 okulumuz arasında bulunan Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi, Plevne Anadolu Lisesi ve Güzel Sanatlar Anadolu Lisesindeki tablet dağıtımına İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah TAŞTAN, Şube Müdürü Murat AĞAR, Fatih Projesi il koordinatörleri ve okul yöneticileri katıldı.

          15 Ekim 2015 Perşembe günü Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi´nde Belediye Başkanımız Av. Eyüp EROĞLU’nun da katıldığı programda , Belediye Başkanımız bu güzel imkânların öğrencilerimiz tarafından iyi değerlendirileceğinden emin olduklarını, Tokat Belediyesi olarak eğitime her türlü desteği vermeye çalıştıklarını ve istek ve önerilere her zaman açık olduklarını belirtti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ise; Teknolojinin, öğrenci-öğretmen etkileşimini artırdığını ve özellikle tablet bilgisayarların bireysel öğrenme imkanı sunduğunu bu açıdan öğrenmeyi olumlu desteklediğini belirtti. Bunun yanında Teknoloji bağımlılığı riskine de dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürümüz; “Teknolojinin imkânlarından faydalanırken onun bağımlısı olmamaya da dikkat etmeli, aradaki dengeyi iyi kurmalısınız.” dedi. Belediye Başkanımız, İl Milli Eğitim Müdürümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerimiz tabletlerin hayırlı olması temennisiyle öğrencilere tabletlerini teslim ettiler.  Tablet dağıtımlarının ardından, üç okulumuzda toplam 247 öğrenciye daha tablet bilgisayarları teslim edilmiş oldu.

           Tokat genelinde, Ekim ayında yapılan 2142 tablet dağıtımıyla birlikte toplamda 1048 öğretmen ve 7008 öğrencimize tablet bilgisayarları dağıtılmış oldu.

uuuuuuuuuuu

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.