TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Fedakârlıkta Zirve İnsanlar” Temalı Söyleşiler Gerçekleştirildi.

“Fedakârlıkta Zirve İnsanlar”  Temalı Söyleşiler Gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan Tek Yürek Projesi kapsamında, il merkezindeki bütün liselerimizde, “Fedakârlıkta Zirve İnsanlar” temalı söyleşiler gerçekleştirildi. Öncelikle 10 Kasım 2016 günü makamına yapılan saldırı sonucu şehit olan Mardin Derik ilçesi kaymakamı Muhammed Fatih SAFİTÜRK’ün örnek şahsiyeti ve hayatı ile ilgili derlenen yazılar öğrencilerimiz tarafından okundu. Yine kendisi için hazırlanmış olan belgeselin izlenmesinin ardından, öğrencilerimiz duygu ve düşüncelerini, etkilendikleri, örnek aldıkları hususları arkadaşları ile paylaştılar.

            Öğrencilerimiz üzerinde olumlu etkiler bırakan programlarla ilgili öğrencilerimizin görüşlerinden bazıları ise şu şekilde:

             “İsminin bütün anlamlarını hayatına nakşetmiş, layıkıyla taşımış nadir insanlardan. Gerek devletine gerekse milletine pek çok yardımı dokunmuş. Allah böyle insanların sayısını arttırsın. Bizlere de böyle hayatlar yaşamak nasip etsin.”

              “Aldığı tehditlere ve çalıştığı çok zor şartlara rağmen davasından vazgeçmeyişi, inancını kaybetmemesi ve cesareti biz öğrenciler için örnek alınması gereken davranışlarıdır. Onun gibi olabilmeyi dilerim.”

               “Öncelikle bu projede olan herkese çok teşekkür ederim. Projenin ismi çok güzel düşünülmüş. Böyle insanların hayatlarını bilmemek öğrenmemek kendimce büyük bir kayıp. Bundan sonra köşede kalmış olan ışıkları gün yüzüne çıkarmayı kendime borç bilirim.”

             “Bu vatan böyle insanlar oldukça var olacaktır diye düşünüyorum. Ben de bu güzel vatana, millete hayırlı bir insan olarak yaşamak ve ölmek isterim. Bunun içinde elimden geleni yapacağıma ve çok çalışacağıma söz veriyorum. Dualarımda Muhammed Fatih SAFİTÜRK’ü ve şehitlerimizi asla unutmayacağım. Bu duyguları yaşamamıza vesile olan sizlere çok teşekkür ederim.”

            “Fatih SAFİTÜRK, karakteriyle çok fazla örnek olan biri. Fedakârlığı olsun, mütevazılığı, işine adanmışlığı, çalışkanlığı, ailesine sevgisi, saygısı ve muhabbeti çok etkileyici. Umarız Türkiye’mize genciyle yaşlısıyla hepimizin karakter gelişimine faydası olur.”

            “Muhammed Fatih SAFİTÜRK, benim için bir idol, bir hayal, bir beklenti, ulaşmak istediğim. Bir gün onun kadar büyük bir yürek, büyük bir inanç sahibi olabilirsem ne mutlu bana! Başarıları ve kişiliği beni o kadar etkiledi ki hayatta en büyük amacım ve hayalim bir gün onun gibi yüce gönüllü olabilmektir.”

            “Fatih SAFİTÜRK’ler Ömer HALİSDEMİR’ler, Fethi SEKİN’ler olduğu müddetçe bu ülkeyi hiç kimse bölemeyecek yıkamayacak. Onlar gibi binlerce isimsiz kahraman var bu ülkede. Bizler de içimizdeki vatan aşkını canlı tuttuğumuz, çalışkanlığı elden bırakmadığımız sürece Türkiye’miz sonsuza kadar özgür olacaktır. Bayrağımız en yükseklerde olacaktır. Sizlere de böyle bir program hazırladığınız için çok teşekkür ederim.”

 

            “Bizler her zaman içimizdeki vatan sevgisiyle yaşadığımızı savunurduk. Fakat böyle kişileri tanıdıkça vatan sevgimin azlığı altında ezildiğimi hissettim. Daha önceden tanımadığım için üzüldüm. İyi ki geldiniz bizi tanıştırdınız. Biz gençleri bilinçlendirmek için güzel bir adım attınız. Her yönüyle kendime örnek alabileceğim bir abimi tanıdım. Böyle programlar sayesinde benliğimizi hatırlıyoruz. Her okulda her öğrenciye anlatılmalı diye düşünüyorum. Çok teşekkür ederim.”

 

17-04-201717-04-201717-04-201717-04-201717-04-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.