TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fuat Sezgin’in Işığında Bilim Tarihi Buluşmaları Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

Fuat Sezgin’in Işığında Bilim Tarihi Buluşmaları Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

Valiliğimiz tarafından Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Büyük İslam Bilim Tarihçisi Prof. Dr. Fuat SEZGİN’in gençlerimize tanıtılması amacıyla Fuat SEZGİN’in ışığında “Bilim Tarihi Buluşmaları” Projesi hayata geçirildi.

Projenin tanıtım toplantısı 01 Mart Cuma günü Gaziosmanpaşa Lisesi konferans salonunda Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri ve lise öğrencilerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

Toplantıda Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat SERDAR; “Fuat Sezgin’in Biyografisi ve Hayatından Kesitler” isimli bir sunum yaptı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje koordinatörü Mehmet Akif BİRCAN bu proje ile Fuat Sezgin’i ve yaptığı çalışmaları gençlere tanıtmak amacıyla il geneli liselerde paneller, söyleşiler ve kitap değerlendirmeleri  gerçekleştireceklerini belirtti.

 Programın sonunda Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI, Fuat SEZGİN’in ülkemiz için çok önemli bir değer olduğunu, bu değerimizi tanıyarak medeniyetimizin bilim ve teknoloji alanındaki birikimini de keşfetme imkanımızın olacağını ifade ederek öğrencilerimize hediye edilmek üzere Bilim Tarihi Sohbetleri kitaplarının temin edilerek okullarımıza gönderileceğini söyledi.

 

 

01-03-201901-03-201901-03-201901-03-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.