TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazeteci Yazar Şaban ABAK Öğrencilerimizle Biraraya Geldi

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projesi kapsamında yazar Şaban ABAK Sosyal Bilimler Lisesi ve Milli piyango İhya Balak Fen Lisesinde öğrencilerimizle bir araya geldi. 
Gazeteci Yazar Şaban ABAK Öğrencilerimizle Biraraya Geldi

 

"Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz" projesi kapsamında yazar Şaban ABAK Sosyal Bilimler Lisesi ve Milli piyango İhya Balak Fen Lisesinde öğrencilerimizle bir araya geldi.
            Söyleşi programına davet edilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden yazar Şaban ABAK, öğrencilerimize yazar Sezai KARAKOÇ’un denemeleri, şiir kitapları, düşünce kitapları hakkında bilgiler aktararak,  Sezai KARAKOÇ’un şiirleri ile gelecek kuşakların en iyi bildiği şairlerden biri olacağını söyledi.  Yazar Şabak ABAK, Türklerin tarih boyunca edebiyat, dil ve kültür gelişimleri konusunda genel bilgi verdiği söyleşide  batı ve doğu kültürü arasındaki transferin ilgi çekici örneklerini aktardı.

Gazeteci  yazar Şaban ABAK, öğrencilerimize hayatları boyunca okumayı düstur  etmeleri gerektiğini ifade ederek, Milli Eğitim Bakanlığı´nın öğrenciler için belirlediği 100 Temel Eseri mutlaka okumaları tavsiyesinde bulundu.  

Yazar Şaban ABAK söyleşinin sonunda kitaplarını imzalayarak programı sonlandırdı.

 

31-10-201731-10-201731-10-2017

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.