TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa Lisesi İçin Büyük Onur

Gaziosmanpaşa Lisesi İçin Büyük Onur

Eğitim sistemimizin tarihî sürecindeki gelişmelere ve eğitim hedeflerine göre şekillenen, hayat bulan okullarımız toplumun yaşayan bir parçası ve tarihin canlı temsilcileridir. Eğitim tarihimizde okulların kuruluşu ve günümüze kadar olan tarihî süreci önemli bir yer tutmaktadır.

Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğümüzce; eğitim seferberliğinin dilsiz ama bâki şahitleri olan okullarımızın tarihsel süreçlerini anlatmak amacıyla Osmanlı İmparatorluğu’ndan Cumhuriyet’in kuruluşuna ve günümüze kadar, kuruluş yılları 1481 ile 1948 yılları arasına rastlayan tarihi kimliğe sahip 100 okulumuzun kurumsal hafızalarında yaşayan canlı anıları ile eğitim süreçlerinin yer aldığı “Tarihî 100 Lise” kitabı hazırlanmıştır.

Bu kapsamda  ‘Tarihi 100 Lise’ adlı esere Gaziosmanpaşa Lisemiz 14. Sıradan girmeye hak kazanmıştır.

Böylece tarihi özellikleri, başarıları, donanımı ve kendine özgü kültürüyle Tokat Gaziosmanpaşa Lisesi Ülkemiz Eğitim tarihinde yerini almış oldu. Bakanlığımız tarafından titiz araştırmalarla ve kaliteli bir baskıyla yayımlanan eserde Gaziosmanpaşa Lisesinin tarihi, Etnografya Müzesi, derslikleri, konferans salonu, sanatsal kültürel ve sportif faaliyetleri, başarılı mezunları ve kültürel kimliği ele alınmış. Okulun tarihi fotoğraflarıyla birlikte, birbirinden güzel güncel fotoğraflara da yer verilmiştir.

OKULUMUZU NİCE BAŞARILARA TAŞIMAK EN BÜYÜK İDEALİMİZ

Gaziosmanpaşa Lisesi Müdürü Ramazan ATLI konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada ; Değerini ve kalitesi bütün Türkiye’ye ispatlamış bir eğitim kurumunda hizmet vermenin büyük gururunu yaşıyoruz. Şanlı Gaziosmanpaşa’nın adıyla, şanlı bir eğitim geçmişine imza atan bu güzide okulu nice başarılara ve geleceğe   taşımak en büyük idealimizdir’’ dedi.

 

14-12-201714-12-2017

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.