TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Mesleği Öğretmenlik Gelişen Toplumda Öğretmenliğin Yeniden Tanımlanması Konulu Panel Gerçekleştirildi

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları kapsamında  "Geleceğin Mesleği Öğretmenlik, Gelişen Toplumda Öğretmenliğin Yeniden Tanımlanması" konulu panel Gaziosmanpaşa Lisesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.
Geleceğin Mesleği Öğretmenlik Gelişen Toplumda Öğretmenliğin Yeniden Tanımlanması Konulu Panel Gerçekleştirildi

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları kapsamında  "Geleceğin Mesleği Öğretmenlik, Gelişen Toplumda Öğretmenliğin Yeniden Tanımlanması" konulu panel Gaziosmanpaşa Lisesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Panele İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Ticaret İl Müdürü Ali Osman SAKAR, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adem ÇAKIR, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişleri Başkanı Halis NURAL, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Vahdettin OĞUZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Menderes KAYA ve  Osman SARGUT’un  yanı sıra okul idarecileri ve öğretmenler katıldılar. Düzenlenen panele konuşmacı olarak Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Bilimleri  Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç Dr. Tahsin İLHAN, Doç. Dr. Uğur AKIN, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ali BAL, 18 Mart Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mustafa UÇURUM katıldılar.

Doç Dr. Tahsin İLHAN konuşmalarında ‘Geleceğin öğretmeni, anlayışlı, hoşgörülü, duyarlı ve olmalıdır diyerek, fütürist kavramları üzerinde durdu.  Öğretmenlik mesleğinin gelecekte kaybolmayan meslekler arasında olacağını söyleyen  Doç.   Dr. Tahsin İLHAN,  gelecekte sınıf, öğretmen, okul gibi kavramlar olmayacak, kağıtsız eğitim öğretim ve e-öğretmen olacak dedi. İLHAN konuşmasında, öğretmen aynı zamanda iyi bir öğrenci olmalıdır dedi. İLHAN konuşmasını  ‘21. Yüzyıl öğretmeni artık sadece öğreten değil daha çok sorgulatan ve düşündüren olmalıdır. Eğer 21. Yüzyılda kalmak istiyorsak iyi soru soran olmalıyız’  diyerek sözlerini noktaladı.

Doç. Dr. Uğur AKIN ise panelde yaptığı konuşmada TEDMEM ‘in 1700 öğretmen üzerinde yaptığı ‘ Öğretmen Gözüyle Öğretmenlik’ konulu araştırmaya değinerek,  öğretmenliği idealize ederken, eğitimi idealize ederken  rasyonelliği kaçırıyoruz. Bu araştırmaların sonuçlarından yola çıkarak Eğitim Fakültelerine öğrenci seçerken biraz seçici davranmalıyız. Bizler hiçbir sınav yapmadan öğretmen seçiyoruz. Doç. Dr. Uğur AKIN konuşmasının sonunda en zeki öğrencilerimizi öğretmen yapmalıyız diyerek sözlerini tamamladı. 

Mustafa UÇURUM konuşmasında elimizdeki en büyük hazinenin dilimiz olduğuna vurgu yaparak 2017 yılının Türk Dili Yılı olduğunu kaydetti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI yapmış olduğu konuşmada ; ‘’24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri  kapsamında düzenlenen panelin kutlamaların bir parçası olduğunu, etkinliklerin tüm hafta boyunca devam edeceğini, düzenlenen panelin öğretmenlik mesleğinin yeniden tanımlanması ve mesleğin geleceği açısından  son derece verimli geçmiştir. Katılımcılara teşekkür ediyorum’’. Diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

22-11-201722-11-2017

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.