TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Yazar Adaylarımız Tokat’lı Şair Ve Yazarlarımızı İle Buluşmaya Devam Ediyor

Plevne Anadolu Lisesi "Okur Yazarlık Atölyesi" atölye  çalışmasI Şair/Yazar Mahmut HASGÜL ile gerçekleştirildi.
Genç Yazar Adaylarımız Tokat’lı Şair Ve Yazarlarımızı İle  Buluşmaya Devam Ediyor

Plevne Anadolu Lisesi "Okur Yazarlık Atölyesi" atölye  çalışmasI Şair/Yazar Mahmut HASGÜL ile gerçekleştirildi.

Proje kapsamında  toplamda 549 Plevne Anadolu Lisesi öğrencisi okuma gruplarından faydalanıyor. 40 okuma grubunun oluşturulduğu çalışmada, Gruplar Ekim ayı itibariyle  ortalama altışar kitap okudu.

"OKUR-YAZARLIK" ATÖLYESİ ÖĞRENCİLERİ MAHMUT HASGÜL İLE BULUŞTU

 Plevne Anadolu Lisesi’nin yazmaya merak salmış gençleri Tokatlı Öğretmen-Yazar Mahmut HASGÜL ile buluştu. Usta yazar söyleşide gençlere okumanın öneminden bahsetti. İyi bir yazar olmadan önce iyi bir okuyucu olmaları gerektiğini söyledi.

 Söyleşi havası içerisinde geçen buluşmada Eğitimci - Yazar Mahmut HASGÜL örnek bir deneme yazma planını öğrencilerle paylaştı. Yazar Mahmut HASGÜL yaptığı konuşmada, “Herkesin mutlaka bir şeye ilgi ve yeteneği vardır. Başarısız insan yoktur, ilgi alanını bulamamış insan vardır. İlgi alanını bulan insan o alanda parlar, bulamayan insan körelir gider. Hafıza, insana ihanet eder yazılmayan her şey unutulmaya mahkûmdur. Bu nedenle mutlaka her şeyi not alın. Kocaman bir defteriniz olsun, okuduğunuz her kitaptan mutlaka alıntı cümleler yazın. Yazmaya başladığınız zaman o kocaman defterinizdeki alıntılar eşsiz bir kaynak olacak sizlere. İyi bir yazar olmadan öncesi iyi bir gözlemci olmalısınız, hayata dair her şeyi gözlemlemelisiniz çünkü çevrenizde o gözlemlediğiniz insanlar oluşturacak sizin kahramanlarınızı. Huysuz bir dede, inatçı bir anneanne, ilginç bir arkadaş” dedi.

 

            Yazı yazmanın altın kurallarından bahseden yazar deneme yazmaları konusunda öğrencilerden söz alarak söyleşiye son verdi.

 

 

21-02-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.