TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Görme ve İşitme Engellilere Özel Gören Duyan EBA Projesi

Gören Duyan EBA Projesi, işitme ve görme engelli bireylere akademik destek sağlamak amacıyla Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilmiş bir uygulamadır. 
Görme ve İşitme Engellilere Özel Gören Duyan EBA Projesi

 

Görme ve İşitme Engellilere Özel Gören Duyan EBA Projesi

 

Gören Duyan EBA Projesi, işitme ve görme engelli bireylere akademik destek sağlamak amacıyla Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilmiş bir uygulamadır. Uygulamayla EBA’da yer alan ders anlatım videoları işaret dili ile yeniden anlatılarak işitme engellilerin için yeni bir ders destek materyali oluşturulmuştur. Aynı şekilde görme engelli bireyler için de onlara özel Braile alfabesiyle EBA Dokunsal Kataloğu oluşturulacaktır. Bu çalışmayla, dünyanın en büyük eğitim portalı EBA’dan özel çocukların da faydalanması amaçlanmıştır.

Proje kapsamında ilk olarak Milletimizin Destan yazdığı 15 Temmuz gecesini anlatan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Videoları işitme engelliler için işaret dili ile yeniden anlatıldı. Videoda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın seslendirdiği İstiklal Marşımızın 10 kıtası da ilk defa işaret dili ile anlatılmış oldu.

Proje uygulama sürecinde EBA’da bulunan ders destek videoları UZEM sınıfımızda kurulan mini stüdyoda işaret dili ile desteklenmeye devam etmektedir.

 

 

 

İşitme Engelliler İçin 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Videosu-1

İşitme Engelliler İçin 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Videosu-2

 


11-10-201611-10-2016
11-10-2016
11-10-2016

 

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.