TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güvenli İnternet Tırı Tokat’ta

Güvenli İnternet Tırı Tokat’ta

Tokat Valiliği, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülen İnternetin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Eğitici Eğitimi Projesi kapsamında İlimize gelen Güvenli İnternet Tırı etkinliklerine Cumhuriyet Meydanı’nda  başladı. 

Teknolojiye ulaşma fırsatı kısıtlı olan çocuklara, teknolojinin fırsatlarını sunmayı, teknoloji ile iç içe olan çocuklarda ise, internetin bilinçli, güvenli ve etkin kullanımı konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan Güvenli İnternet Tırını ziyaret eden Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ öğrencilerimiz ile birlikte tırdaki etkinliklere katılarak standları gezdiler.

Teknolojiyi çocuklara tanıtmak, teknolojiyi çocuklarla buluşturmak ve teknoloji konusunda duyarlılık oluşturmak için ülkemizin önemli kurumlarından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun teknoloji tırını Tokat’a getirdiğini söyleyen Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI; “Eğitim Tokat ve Spor Tokat’ı başlattık. Eğitim Tokat’ta da 40’a yakın yaptığımız güzel iş var. Etüd, resim, müzik, kültür-sanat gibi. Ama teknolojiyi de çok önemsiyoruz. Bu anlamda çocuklara teknolojinin inceliklerini göstermek, teknoloji konusunda farkındalık oluşturmak konusunda teknoloji tırı çok önemli. Bütün çocukların bu tırı görmesini istiyorum. Teknoloji önemli ama onun güvenli kullanımı da önemli. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların her alanda yetişmesi çok anlamlı, kıymetli. Çocuklarımızın zihinsel, ruhsal gelişimlerini korumamız lazım.” diye konuştu. 

 

 

04-04-201904-04-201904-04-201904-04-2019

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.