TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güvenli Okul Güvenli Gelecek Projesi

Güvenli Okul  Güvenli Gelecek Projesi

 

 

Güvenli Okul Güvenli Gelecek projesi 100 Günlük İcraat Programı ile kararlaştırılan ve Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk,  İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımıyla düzenlen, Okullar ve Çevrelerini Daha Güvenli Hale Getirilmesine Yönelik İşbirliği Protokolünün imzalanması ile hayata geçmişti.

İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 26 Haziran Kültür Sarayı toplantı salonunda okullarda görevlendirilen özel güvenlik görevlileri ile okul yöneticilerine eğitim verildi. Bu eğitimlerde temel hak ve hürriyetlerin korunması, mevzuat bilgilerinin ve iletişim becerilerinin artırılması, aidiyet duygularının geliştirilmesi ile özel güvenlik hizmetlerinin iyileştirilmesi amacıyla; Etkili İletişim, Genel Kollukla İlişkiler, Güvenlik Tedbirleri, Özel Güvenlik hukuku ve Kişi Hakları (Yetki ve Sorumluluklar) konularında bilgi paylaşımı yapılmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat KÜÇÜKALİ, eğitimin açılışında,  öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir okul ortamında eğitim alabilmeleri için koruyucu ve önleyici tedbirlerin aksatılmaması çok önemlidir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, okula gitmek için evlerinden ayrılması ile başlayan ve evlerine dönünceye kadar geçen zaman içerisinde güvenli bir şekilde eğitim-öğretimlerini tamamlamalarını, muhtemel şiddet olayları ile madde bağımlığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunmalarını, ülkemize yararlı bireyler olarak yetişmeleri için kapsayıcı bir yaklaşımla olumsuzluklardan korunmalarının amaçlandığına değindi.

İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Dilek Yüksel’de Güvenli Okul Projesinde yapılacak çalışmaların 5188 sayılı Özel Güvenlik Kanununa uygun, sağlıklı bir şekilde yürütülmesi hedeflenmektedir. Okul ve çevresinde herhangi bir olay olmadan ailelerin ve öğrencilerimizin eğitim öğretimlerini güvenli ortamlarda sürdürmeleri için azami gayret gösterdiklerini söyledi.

TYP kapsamda il genelinde 248 Özel Güvenlik Görevlisi görevlendirilmiş olup, 2017-2018 / 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk ayı itibarıyla ülkemizde okul ve çevrelerinde meydana gelen olaylarda % 22,4 lük bir azalma olduğu gözlenmiştir.

Eğitime Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah TAŞTAN, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi İl Koordinatörü İlhan YAYAR, Emniyet Müdürlüğünden Psikolog Berna ARGUN, Polis Memuru Harun UZUN katılmıştır.

 

 

29-11-201829-11-201829-11-201829-11-201829-11-201829-11-201829-11-2018

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.