TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güvenli Okul Güvenli Gelecek Projesi

Milli Eğitim Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ve Aile Sosyal Politikalar ve Çalışma Bakanlığımızın ortak protokolü ile yürürlüğe konan "Güvenli Okul Güvenli Gelecek" projesi il koordinasyon toplantısı düzenlendi.
Güvenli Okul Güvenli Gelecek Projesi

Gaziosmanpaşa Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Valimiz Dr. Ozan Balcı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Musa Bozkurt, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, okul idarecileri, okul aile birliği başkanları ve öğrenci velileri katıldı.

 

"Güvenli Okul Güvenli Gelecek" projesinin tanıtım sunumu ve Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali'nin konuşması ile başlayan programda Vali Dr. Ozan Balcı, yeni eğitim-öğretim yılının kazasız belasız bir yıl olmasını dileyerek, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının eğitim camiamıza ve velilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

 "Güvenli Okul Projesi İle Çocuklar Daha Güvenli"

 

 Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali konuşmasında Güvenli Okul projesinin öğrencilerin evlerinin dışındaki vakitlerini güvenle geçirmelerine imkan sağlayacağını belirterek; "Güvenli okul denince ne anlıyoruz. Güvenli okul çocuğumuzun okulda geçirdiği vakti ve okuldan eve gelene kadar geçen vakti  içeriyor. Çocuğumuz yaya yola çıktıysa trafik güvenliği ,servisle yola çıktıysa servis güvenliğini ,okulda çevre güvenliği, okulun içerisindeki güvenliği, yani çocuğun akşam eve gelene kadarki güvenliğini kapsayan süreç" dedi.

 

"Güvenli Okul, Sağlıklı Okul projesine destek olan bir proje"

 

Projenin, İçişleri Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle yürütüldüğü bir proje olduğuna dikkat çeken Milli Eğitim Müdürü Küçükali, "Burada esas görev İçişleri Bakanlığı'na düşüyor .Çünkü çocuklarımızın güvenliğini sağlama konusunda en önemli katkıyı onlar sunuyor. Biz geçen yıl okullarımızda eğitim için "Sağlık Hareketi Projesini" başlatmıştık. Bu da yine Güvenli Okul, Sağlıklı Okul projesine destek olan bir proje. Ben çocuklarımızın güvenliğini dert edinen güvenlik güçlerimize çok teşekkür ediyorum. Yeni eğitim öğretim yılımızın çocuklarımızın güvenli bir şekilde sıkıntısız bir şekilde eğitimlerini devam ettirebilecekleri verimli ve huzurlu bir yıl olmasını diliyorum" diye konuştu. 

 

"Eğitim camiasını ve çocuklarımızı seviyoruz, güvenliklerini önemsiyoruz"

 

Tokat Valimiz Dr. Ozan Balcı ise yaptığı konuşmada, okul güvenliğini önemsediğinin altını çizdi. "Çocuklarımız geleceğe hazırlanırken velilerimizin desteği ile daha başarılı olacak" diyen Valimiz Balcı, "Eğitim camiasını ve çocuklarımızı seviyoruz. Okul güvenliği işi çok önemli. Gerekli tedbirler alındı, gerekli planlamalar yapıldı. Okulun çevresinde uyuşturucu vs. zararlı maddeler kesinlikle olmamalı. Zaten buna müsaade etmeyiz. Uyuşturucu konusu çok önemli. Bu konuda duyarlı olmalıyız. Aşılamayacak bir problem olduğunda da kapım sizlere her zaman açık. Okul servisleri özellikle denetlenecek. Kantinlere yeni düzenlemeler yapıldı. Kantinde ne satılacak, ne satılmayacak önceden karar verilecek. Eliniz üstünde olsun. Bunlar okul güvenliğini ilgilendiren önemli konular" ifadelerini  kullandı. 

 

"Etüt Tokat çocuklarımızın geleceği için müthiş bir proje"

 

Okulları, eğitimi, çocukları ve eğitim camiasını çok önemsediğini ve her zaman destek vereceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, "Eğitim camiası benim için çok kıymetli. Çocuklarımız için bir çok proje yürütüyoruz. Bu sene Türkiye'nin örnek alacağı proje başlattık. Etüt Tokat projesi yazın 8. sınıf ve 12. sınıflara açıldı.  Çocukları geleceğe hazırlamamız lazım, onların elinden tutmamız lazım. Bu sene de 7. sınıfları da liseye hazırlamak 11. sınıfları da üniversiteye hazırlamak için bu projeye dahil etmemiz lazım" dedi. 

 

"Okullarımız Z-Kütüphaneler ile donanacak"

 

Çocuklarımızın donanımlı ve yetkin kitaplarla bilgi ve birikim kazanması için çalışmalar yürütüldüğüne işaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, sözlerini şöyle tamamladı: "Kitap okumayı önemsiyoruz. Bilgiye ulaşmanın en iyi yolu kitap. Bu sene ilçelerde dahil olmak üzere 38 tane zenginleştirilmiş kütüphane yaptık.  Merkezde 30 tane yaptık. Hedefimiz zenginleştirilmiş kütüphanesi olmayan okul bırakmamaktır." 

 

Toplantı sonunda katılımcılarla beraber fotoğraf çekinen Vali Dr. Ozan Balcı, birlik ve beraberlik içerisinde Tokat için çalışmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, çocuklarımız için emek veren herkese teşekkür etti.

 

07-09-201907-09-201907-09-201907-09-2019

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.