TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAFIZLIK, EZAN OKUMA, KUR'AN-I KERİM'İ GÜZEL OKUMA VE HUTBE OKUMA YARIŞMALARINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİMİZ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce 2021-2022 eğitim öğretim yılı İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Liseleri arası hafızlık, ezan okuma, Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma ve hutbe okuma yarışmaları düzenlendi.
HAFIZLIK, EZAN OKUMA, KUR'AN-I KERİM'İ GÜZEL OKUMA VE HUTBE OKUMA YARIŞMALARINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİMİZ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Yapılan değerlendirmelerin ardından sonuçlanan yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirildi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Murat Küçükali ve İl Müftümüz Sn. Abdullah Pamuklu'nun katıldığı ödül töreni, Uluslararası Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.

Program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ödül takdiminden önce konuşan İl Müftümüz Sn. Abdullah Pamuklu; "Milli Eğitim Bakanlığımızın her yıl imam hatiplerimizde düzenlediği yarışmalarda başarılı olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu yarışmaları öğrencilerimizi teşvik etmesi açısından çok önemli buluyorum. Bu tür yarışmalar öğrencilerimizin hem okul hayatlarını hem de manevi dünyalarını zenginleştiriyor. Ben yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimizi, öğrencilerimize destek olan öğretmenlerimizi ve çocuklarımızın ailelerini kutluyorum." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Murat Küçükali; " Ben öncelikle böylesi güzel okullarda böyle güzel başarılar elde eden öğrencilerimizi kutluyorum. Ayrıca çocuklarımızı motive eden velilerimize ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum.  Bu yarışmanın gerçekleşmesinde ve bu ödül töreninde emeği geçen tüm meslektaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Öğrencilerimizin ödüllendirilmesine katkı sunan tüm paydaşlarımıza ve özellikle din öğretimi ile ilgili her hususta yanımızda olan Müftülüğümüze de teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması, Genç Sada Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması, Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması ve Genç Nida Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirildi.

Ödül törenine Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Murat Küçükali ve İl Müftümüz Sn. Abdullah Pamuklu'nun yanı sıra Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sn. Abdullah Taştan, Evrensel Hafızlar Derneği Tokat Şube Başkanı Sn. Veysel Çelik, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, okul müdürleri ve veliler katıldı.

22-12-202122-12-202122-12-202122-12-202122-12-202122-12-202122-12-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.