TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri Kapsamında Yürütülen Halk Eğitim Faaliyetlerimiz Basın Mensuplarımıza Tanıtıldı

Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri Kapsamında Yürütülen Halk Eğitim Faaliyetlerimiz Basın Mensuplarımıza Tanıtıldı

Kişisel, toplumsal, sosyal ve istihdam ile ilişkili bireyin; bilgi, beceri, ilgi ve yeterliliklerini geliştirmek amacıyla hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliğine Hayat Boyu Öğrenme denilmektedir. Bireylerin; değişen teknoloji karşısında sürekli olarak “istihdam edilebilir” konumda tutulması sadece ilkesinde değil Dünya’daki toplumsal gelişmelere ve  gelişmelere ve değişime uyum sağlamalarına yardımcı olmak ekonomik ve sosyal yaşama aktif katılımlarını kolaylaştırmak yaşamlarını daha etkin bir biçimde düzene koymak ve denetleme yeteneklerini geliştirmek sosyal açıdan dışlanmalarını engellemek için “Hayat Boyu Öğrenme” etkinlikleri düzenlenmektedir.

Bu kapsamda; toplumsal farkındalığın arttırılarak Hayat Boyu Öğrenme kültürünün oluşturulması, istihdama yönelik meslek kurslarına erişimin arttırılması ve Hayat Boyu Öğrenme Hizmetlerinin kalitesinin arttırılması amacıyla Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce düzenlenen kurslar ve etkinlikler hakkında basın mensuplarımıza yönelik basın toplantısı düzenlendi. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Şinasi PERÇİN, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam sanat Okulu Müdürü Mustafa ERARSLAN, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Abdulkadir TÜRK, Halk Eğitim Merkezi ve Sanat Okulu müdür yardımcıları ve basın mensuplarımız katıldı. 

 

         Toplantı öncesi kurumda devam eden kursları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ve beraberindekiler daha sonra toplantı salonuna geçerek Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce düzenlenen kurslar ve etkinlikler hakkında brifing aldı.

 

08-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.