TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME'DEN İHRACAT ATAĞI

Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Sayın Mustafa Kamar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Milli Eğitim Bakanlığımız, Valiliğimiz ve OKA destekleriyle Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kurulan Yarı Değerli Taşlar ve Kuyum Atölyesini ziyaret etti.
HAYAT BOYU ÖĞRENME'DEN İHRACAT ATAĞI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali'den Tokat'a özgü taşlar ve atölyenin işleyişi hakkında bilgiler alan Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Sayın Mustafa Kamar, kurulan atölyede yapılan işlerden ve taşların kendine has güzelliğinden çok etkilendiğini ve bu projenin ülkemizin tanıtımı, ekonomisi ve istihdamı için çok değerli bir çalışma olduğunu söyledi.

Tokat Taşlarının Yurt Dışı Serüveni Başlıyor

Ziyarette, Mücevher İhracatçıları Birliği ile ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yarı değerli taş ihracatı ve kadın istihdamının artırılması konularında işbirliği yapılması kararları alındı.

Ayrıca Tokat'ın Yarı Değerli Taş İşleme ve Kuyumculuk merkezi olması ve ürünlerin yurt dışına pazarlanması hususlarında da işbirliği yapılmasına karar verildi.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer de ilimizi ziyaretlerinde Yarı Değerli Taşlar ve Kuyum Atölyesini ziyaret etmiş ve burada yapılan işlerin çok önemli ve değerli olduğunu ifade etmişti.

 

08-09-202108-09-202108-09-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.