TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Okuldan En Az Bir Patent Başvurusu

Her Okuldan En Az Bir Patent Başvurusu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Abdullah Gürbüz,Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Rüştü YAYAR, FSMH Uzmanı Ali Erdi CANDAR ve Okul Müdürlerinin katılımı ile Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde "Mesleki ve Teknik Eğitim Okulları İl Geneli Okul Müdürleri Değerlendirme Toplantısı" yapıldı.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali bir konuşma yaptı. Konuşmasında patent başvurusu yapmanın sanıldığı gibi zor olmadığını belirten Müdürümüz Küçükali, "Model geliştirme, tasarım ve patent başvurularında Tokat olarak Bakanlığımıza katkı da bulunmak istiyoruz. Bugün sizlere zor gibi gözükse de aslında bu işin hiç zor olmadığını, bir patent başvurusunun, bir faydalı model geliştirmenin, bir tasarım yapmanın ne kadar kolay olduğunu uzman kişiler birazdan sizlere anlatacaklar. Ben sayın hocamıza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu işe gönül vereceğiz değerli arkadaşlar, bu alanda İnşallah Tokat'ın farkını hissettireceğiz" dedi.

Hafta sonu Tokat'ta olan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer'in patent başvurularında Bakanlığımızın öğrencilerimizi destekleyeceğini söylediğini ifade eden Müdürümüz Küçükali, "Okul müdürlerimizin öğretmenlerimizi motive etmesiyle her  okuldan en az bir patent başvurusu çıkmasını bekliyorum" diye konuştu. 

Toplantıda ayrıca İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Abdullah Gürbüz,Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Rüştü YAYAR ve FSMH Uzmanı Ali Erdi CANDAR da birer konuşma yaptılar.

09-10-201909-10-201909-10-201909-10-201909-10-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.