TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi var – İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi var – İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen’in desteğiyle hayata geçirilen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi tanıtım toplantısı yapıldı.

                26 Haziran Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonunda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile devam etti.

                Açılış konuşmasını yapan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Tokat temsilcisi Cemil ÇAĞLAR, İHH’nın hayata geçirdiği projelere ilişkin katılımcılara bilgiler verdi.

                Proje ortaklarından Eğitim-Bir-Sen Tokat 1 Nolu Şube Başkanı Şaban CEYLAN ise konuşmasında, sendika olarak bu projenin içerisinde yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

                İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ise konuşmasında, çocuklara kazandırılmak istenen davranışların temelinde, çevresindeki gönüllü kuruluşları, insani hizmet birimlerini tanıma, bunların farkında olma ve aynı zamanda bu tür çalışmalarda istekli olma davranışının var olduğunu belirtti.

                Ayet ve hadislerden örnekler vererek yetimlere yardım etmenin önemine işaret eden İl Müftüsü Ahmet ERDEM ise konuşmasında, mahşer gününü yalanlama ile yetimi aşağılamanın emsal teşkil ettiğini söyledi.

                Ardından kürsüye gelen İHH Genel Başkan Yardımcısı ve Yetimhaneler Sorumlusu Reşat BAŞER, İHH’nın yurt içinde ve yurt dışında yetimlere yönelik gerçekleştirdiği faaliyetleri görseller eşliğinde anlatan bir sunum gerçekleştirdi.  Dünyada 400 bin yetim olduğunu dile getiren BAŞER, İHH’nın 56 ülkede 87 bin yetime baktığını belirtti.

                Son olarak kürsüye gelen Valimiz Sayın Cevdet CAN, “Biz biriz, birdeniz ve kardeşiz. Alem bize emanet; biz birbirimize emanetiz” sözleriyle konuşmasına başladı.

                Projeyi, bir kardeşlik projesi olarak ifade eden Valimiz Sayın Cevdet CAN, “Bu sene Tokat’taki bütün sosyal projeleri -Tek Yürek- adı altında birleştiriyoruz. Böylelikle sosyal dayanışmayı doruk noktaya çıkaracağız. Bizim işimiz, güzel ahlakı doruk noktaya çıkarmak” dedi.

                15 Temmuz’da bu milleti Cenab-ı Allah’ın ateş çukurunun kenarından aldığını dile getiren Valimiz Sayın Cevdet CAN, Allah’ın bizlere olan bu ihsanının, sahip olduğumuz güzel ahlakın bir göstergesi olduğunu söyledi.

                Hayırda yarışmaktan daha güzel bir şey olmadığını dile getiren Valimiz Cevdet CAN, Tokat’ın iyilikte yarışma konusunda örnek olacağına inandığını belirterek konuşmasını sonlandırdı.

                Programa, Valimiz Sayın Cevdet CAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Müftüsü Ahmet ERDEM, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Tokat temsilcisi Cemil ÇAĞLAR, Eğitim-Bir-Sen Tokat 1 Nolu Şube Başkanı Şaban CEYLAN, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, okul aile birliği başkanları ve  öğrencilerimiz katıldı.

 

 03-11-201603-11-201603-11-2016

 

 

03-11-2016

 

 

 

 

03-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.