TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” ve “Öğretmenimin Yüreği” Projeleri Tanıtım Programı Düzenlendi

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” ve “Öğretmenimin Yüreği” Projeleri Tanıtım Programı Düzenlendi

          26 Haziran Kültür Sarayı´nda İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’nın başlattığı; Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen´in desteğiyle hayata geçirilen Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar" Projesi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Öğretmenimin Yüreği Projesi” tanıtım programı yapıldı.

         İl Milli eğitim Müdürümüz Sayın Levent YAZICI´nın yapmış olduğu açış konuşmasının ardından, Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Ortaokulu Müdürü ve “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi” İl Koordinatörü Abdurrahman İlhan projenin içeriği ve projede nasıl bağışçı olunacağı ile ilgili bilgi verdi ve programa katılanlardan ilk bağışlarını yapmalarını istedi. Programa katılanlar cep telefonlarından kısa mesaj göndererek projeye destek oldular. Programda ayrıca İHH tarafından hazırlanan yetim çalışmaları tanıtım filmi ve kamu spotu izlendi.

        Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, Tokat ilinde bulunan anne ve/veya babasını kaybetmiş olan öğrencilerimizin çok yönlü gelişiminin sağlanarak akademik başarılarının artırılması amacı ile yürütülen “Öğretmenimin Yüreği” projesinin tanıtımı yapıldı. İlimizde eğitim öğretim gören yetim/öksüz öğrencilerimize ait verilerin ve proje eylem planının eğitimcilerle paylaşılmasının ardından program sona erdi.

 

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.