TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İçimizdeki Renkler Kuşevi Boyama” Etkinliği Düzenlendi

“İçimizdeki Renkler Kuşevi Boyama” Etkinliği Düzenlendi

Tokat Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Tokat Kent Konseyi ve Tokat Otizmli Bireyleri Destekleme Derneği´nin birlikte yürüttüğü “İçimizdeki Renkler Kuş Evleri” etkinliği kapsamında yaptırılan 400 adet kuş evi düzenlenen etkinlikle boyandı.

            Engelliler Haftası dolayısı ile trafiğe kapatılan tarihi Sulu Sokak Çarşısında düzenlenen program renkli görüntülere sahne oldu.

          Valimiz Sayın Cevdet CAN ve eşi Naime CAN, Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, Kent Konseyi Başkanı Abdullah GÜRBÜZ öğrencilerle birlikte önlük giyerek kuş evlerini fırça yardımı ile boyadı. Engelli öğrenciler ise yaşıtları ile birlikte farklı bir zaman geçirmenin heyecanını yaşadı.

         Programda konuşma yapan Valimiz Sayın Cevdet CAN, atalarımızın tarihe düştüğü notu Tokat Sulusokak da tekrar beraber yazıldığını söyledi.  Medeniyetimizin insani ve vicdani bir medeniyet olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Cevdet CAN, “Adalet ve merhamet anlayışı ön plandadır. Bunu da tüm eserlerimizde, insani davranışlarımızda, hat yazılarımız, ebru sanatında, Osmanlı’nın geliştirdiği güzel sanatlarda görmekteyiz. Bizim atalarımız tarihe öyle güzel notlar düşmüşler ki onlardan bir tanesi de sadece insani değil, doğayı korumak içinde vakıflar kurmuşlardır. Kuş vakıfları kurulmuş, camilerde kuş sarayları yapılmıştır. Kış şartlarında hayvanların aç kalmaması düşünülmüştür. Ecdadımızın güzel geleneğini bugün beraber gerçekleştireceğiz. Etkinlikte emeği geçenlere şükranlarımı sunuyoruz. İnşallah 900 adımda 900 yüz yılı yaşadığımız tarihi sokağımızda ecdadımızın tarihe düştüğü notu beraber tekrar yazmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

          Proje Koordinatörü Deniz Paktaş, otizm destekleme derneği olarak çocuklara hayvan sevgisini kazandırmayı amaçladıklarını boyanan kuş evlerinin şehrin muhtelif yerlerine asacaklarını söyledi.

           Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Cevdet CAN ve eşi Naime CAN, ile Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU, Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Kent Konseyi Başkanı Abdullah GÜRBÜZ öğrencilerimiz ile birlikte daha önce hazırlanan kuş evlerini farklı renklerle boyadı. Etkinliğe katılan öğrenciler de çok sayıda kuş evini öğretmenlerinin eşliğinde boyadı. Temsili olarak ise bir kuş evi etkinliği düzenlendiği alana 50 metre uzaklıkta bulunan bir ağaca asıldı.

 

11-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-2016

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.